Dukla Praha - Hranice 19:15Házenkáři Dukly otočili zápas s Hranicemi a ujali se vedení

Házenkáři Dukly otočili ve 12. kole extraligy ve druhém poločase utkání s Hranicemi a po vítězství 19:15 se dostali do čela neúplné tabulky. Soutěž vedou o bod před čtveřicí pronásledovatelů, z nichž Lovosice a Plzeň mají zápas k dobru.

Dukla prohrávala v poločase 8:9, ale vstup do části zápasu jí vyšel skvěle. Za dvanáct minut dovolila Hranicím skórovat jen jednou a ve 43. minutě vedla 15:11. Ve zbytku zápasu i díky výbornému brankáři Petržalovi v klidu vedení udržela.

Další drama se naopak odehrálo v Brně, kde v minulém kole právě s Hranicemi o gól prohrálo. Jičín na jihu Moravy vedl v polovině zápasu o dvě branky, ale nakonec vybojoval remízu 26:26 gólem deset sekund před koncem. Nerozhodně skončil i první vzájemný souboj těchto týmů.

V severomoravském derby Karviná přehrála Frýdek-Místek jednoznačně 40:29, když skóre ve svůj prospěch výrazně navýšila až po přestávce. Venku dnes dokázalo vyhrát pouze Zubří, které v utkání sousedů v tabulce zdolalo devátou Kopřivnici 32:26 a odskočilo jí už na rozdíl osmi bodů.

Extraliga házenkářů - 12. kolo:
Dukla Praha - Hranice 19:15 (8:9)
Nejvíce branek: Kastner 5 - Magrla 6/2. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 6/3 - 6/5. Vyloučení: 10:10. ČK: Šůstek - Stržínek. Diváci: 140.
KP Brno - Jičín 26:26 (13:15)
Nejvíce branek: Hubáček 7/3, Dostalík 6, Klačo a Hastík po 4 - T. Babák 9/1, Kraus 5, Král 4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 7:7. ČK: Hastík - Naimann. Diváci: 400.
Karviná - Frýdek-Místek 40:29 (18:15)
Nejvíce branek: Petrovský 8, Vančo 7/1, O. Meca a Chudoba 6 - Kichner 6, Kalous 5. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 520.
Kopřivnice - Zubří 26:32 (13:18).