Portland v NBA podruhé za sebou zvládl prodloužení

Basketbalisté Portlandu počtvrté v sezóně a ve druhém zápase za sebou zvládli v NBA prodloužení. Po sobotní výhře v Clevelandu po dvou nastaveních tentokrát porazili už po první dodatečné pětiminutovce 118:112 domácí Charlotte. Ještě pět a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby prohrávali Trail Blazers 79:97.

Wesley Matthews (v černém) z Portlandu bojuje o míč s Kembou Walkerem (vlevo) a Byronem Mullensem (č. 22) z Charlotte.

Tým Charlotte neuchránil od čtvrté prohry za sebou ani skvělý výkon Bena Gordona, který ve druhé půli nastřílel 22 ze svých 29 bodů a s celkem osmi úspěšnými trojkami stanovil nový klubový rekord.

Zápas otočili v poslední čtvrtině i Los Angeles Clippers. V Utahu prohrávali v poslední přestávce o deset bodů, nakonec ale vyhráli 105:104 a osamostatnili se v čele Pacifické divize. Klíčový koš na 101:99 vstřelil 39 vteřin před koncem Chris Paul, na sezonní maximum 30 bodů se dostal Blake Griffin. Utahu k odvrácení první domácí prohry v sezóně nestačilo ani 20 bodů a 12 asistencí Mo Williamse.

Krok s Clippers ztratilo Golden State po domácí prohře s Orlandem, které den po úspěchu na palubovce Los Angeles Lakers zvítězilo nad dalším kalifornským soupeřem 102:94.