VŠ Praha - Kursk 63:66Basketbalistky VŠ Praha těsně podlehly vítězi Evropského poháru

Basketbalistky VŠ Praha podlehly v úvodním osmifinálovém zápasem Evropského poháru favorizovanému Dynamu Kursk 63:66. S obhájcem trofeje prohrávaly v úvodu druhého poločasu o 13 bodů, ale nakonec uhrály solidní výsledek. Odveta v Rusku se uskuteční za týden.

Epiphanny Princeová (vlevo) z Dynama Kursk a Lenka Bartáková z VŠ Praha.

Po vyrovnané první čtvrtině nevyšla svěřenkyním kouče Petra Tremla druhá část, v níž soupeře pustily šňůrou 14:0 do vedení 34:23. Téměř šestiminutový střelecký výpadek VŠ ukončila až trojka Dominiky Pohunkové, která stanovila poločasový stav 26:34.

Poté začaly domácí hráčky stahovat a druhou i třetí čtvrtinu těsně vyhrály. Minutu a půl před koncem Marshae Dotsonová vyrovnala na 62:62, nejlepší střelkyně zápasu Epiphanny Princeová však z trestných hodů zařídila Kursku v koncovce vítězství.

Princeová nastřílela celkem 22 bodů, jen o bod méně dala v dresu Dynama další ze čtyř Američanek Michelle Snowová. V týmu VŠ byla nejlepší střelkyní s 18 body Alexandra Tarasovová, Dotsonová přidala k 17 bodů devět doskoků.

Kursk vyhrál i pátý zápas v soutěži a navazuje na minulý ročník, kdy v Evropském poháru prohrál pouze jednou.

Evropský pohár basketbalistek - osmifinále:
VŠ Praha - Dynamo Kursk 63:66 (14:16, 26:34, 44:50)
Nejvíce bodů: Tarasovová 18, Dotsonová 17, Bartáková 8 - Princeová 22, Snowová 21, Lisinová 9, Bimbaiteová 8. Trestné hody: 8/5 - 15/13. Fauly: 18:12. Trojky: 6:3.