Seattle posedmé vyhrál a je nejlepším týmem NBA

Basketbalisté Seattlu vyhráli v úterním duelu NBA ve Filadelfii 103:95 a po sedmém vítězství za sebou mají v celé lize nejlepší bilanci, protože Dallas v domácím utkání proti Phoenixu neuspěl. Nejlepším střelcem SuperSonics byl s 37 body Ray Allen, Rashard Lewis přidal do součtu Seattlu 21 a srbský náhradník Vladimir Radmanovič 20 bodů.

Ray Allen (vlevo) vedl basketbalisty Seattlu k dalšímu vítězství.

Lepší start do sezóny měl Seattle jen před jedenácti lety, kdy mužstvo vyhrálo deset úvodních zápasů. Nyní přitom takové sérii nic nenasvědčovalo: Sonics šestkrát prohráli v přípravě a v úvodním ligovém duelu dostali třicetibodový výprask od Los Angeles Clippers. "Každý hraje to, na co má," pochvaloval si Allen. "Jedeme teď na všechny válce," přirovnal.

V hostujícím týmu se ve výtečném světle představili střídající hráči, k Radmanovičovým 20 bodům přidal Antonio Daniels devatenáct. "Všech deset chlapců odvádí skvělou práci," prohlásil trenér Seattlu Nate McMillan.

Zato v Dallasu bylo po první domácí porážce smutno. Steve Nash, který v minulosti strávil v týmu Mavericks šest let, tentokrát do města přijel jako soupeř a svým novým spoluhráčům z Phoenixu poslal zřídka vídaných 18 přihrávek do střeleckých pozic.

Z jeho asistencí většinou těžil Amare Stoudamire, jehož součet se zastavil na 34 bodech. Suns vyhráli 107:101, třebaže německý reprezentant Dirk Nowitzki v dresu Mavericks opět dělal, co mohl - nastřílel 20 bodů a 16 míčů získal pod košem.

Houston prohrál, třebaže se jeho čínská hvězda Jao Ming opět střelecky probudila. Po pouhých šesti pondělních bodech v New Jersey dal tentokrát asijský pivot 27 bodů a jedenáct míčů doskočil. Atlanta ještě šest a čtvrt minuty před koncem prohrávala o 11 bodů, závěr zápasu ale Hawks zvládli excelentně a zvítězili 88:84. "To byla obrana," rozplýval se nad posledními minutami domácí Antoine Walker.

Stále bez výhry je v lize Chicago. V úterý sice Bulls nastříleli v Sacramentu 106 bodů, ale od soupeře inkasovali ještě o sedm víc.