Washington - Golden State 97:101Washington opět nastoupil bez Veselého a popatnácté prohrál

New York

Už patnáct utkání se sedmnácti prohráli v nové sezóně basketbalisté Washingtonu. Naposledy je porazili hráči Golden State 97:101. Za Wizards už potřetí za sebou nenastoupil Čech Jan Veselý.

Nejlepším hráčem Washingtonu byl náhradník Jordan Crawford (vlevo).

V domácím mužstvu se utkání nejvíce povedlo náhradníkovi Jordanu Crawfordovi, který k 22 bodům přidal sedm doskoků a osm asistencí. V závěru trefil dva tříbodové koše, necelých devět vteřin před koncem pak Washington snížil trojkou Bradleyho Beala až na 96:97, jenže hosté měli ve zbývajícím čase pevné nervy při střelbě trestných hodů.

Střelcem dne Mayo z Dallasu

Střelcem dne byl O.J. Mayo z Dallasu, autor 40 bodů v utkání proti Houstonu. K ještě lepšímu výsledku mířil domácí James Harden, který měl už v poločase na kontě 30 bodů, ale dallaská obrana mu pak už povolila přidat jen dalších devět. Dallas zvítězil v soupeřově hale 116:109. Na lavičku domácího týmu se vrátil trenér Kevin McHale, jemuž před dvěma týdny zemřela třiadvacetiletá dcera.

Miami se dotahuje na Knicks

Pětizápasovou vítěznou sérii neprodloužili New York Knicks, kteří prohráli 85:93 v Chicagu. Přesto dál vedou pořadí Východní konference, ovšem už jen těsně před obhájci titulu z Miami. Ti především zásluhou vydařené druhé čtvrtiny porazili New Orleans 106:90.

Trojkové galapředstavení

Trojkové galapředstavení pomohlo hráčům San Antonia k vysoké výhře 132:102 v Charlotte. Hosté se zdálky trefili devatenáctkrát, sedm úspěšných tříbodových střel si připsal Danny Green.