Houston - Washington 99:93Basketbalisté Washingtonu bez Veselého měli v Houstonu smůlu

Basketbalisté Washingtonu den po výhře v New Orleansu prohráli v Houstonu 93:99. Český reprezentant Jan Veselý se na palubovku nedostal, Wizards neuspěli podeváté z deseti zápasů na palubovce soupeře v této sezóně.

Rockets k výhře dovedl James Harden s 31 body.

Utkání se v neprospěch Washingtonu zlomilo ve třetí čtvrtině. Poté co se hosté dostali poprvé v zápase do vedení (52:51), následovala domácí šňůra 15:2 a Wizards už se přiblížili maximálně na čtyři body. Rockets k výhře dovedl James Harden s 31 body.

San Antonio v závěru propadlo

O vedení v lize přišlo San Antonio po prohře 96:99 s domácím Utahem. O výhře Jazz rozhodl trojkou se závěrečným klaksonem Mo Williams. Spurs ještě čtyři minuty před koncem vedli 93:85, ale závěr se jim vůbec nevydařil a skončila jejich pětizápasová vítězná šňůra. Lídrem Utahu byl s 24 body a 12 doskoky Paul Millsap.

Nejlepší bilanci v NBA má po středečním programu Oklahoma, jež vydřela výhru 92:88 nad New Orleansem. Thunder museli dohánět jedenáctibodové manko, měli ale ve svém středu Kevina Duranta, který nastřílel 35 bodů. Tým Thunder slavil deváté vítězství za sebou.

Miami doma propadlo

Nečekanou domácí porážku inkasovalo Miami. Proti Golden State dali obhájci titulu poslední bod tři minuty a 18 sekund před koncem zápasu a Warriors to využili. Koš na konečných 97:95 dal 0,9 sekundy před sirénou Daymond Green. LeBron James ještě mohl vyrovnat, ale jeho střela z otočky do koše nespadla.

James dal 31 bodů, Chris Bosh přidal 21, tým Heat se ale dopustil celkem 18 ztrát. Nejlepším střelcem Golden State byl s 27 body Klay Thompson, David Lee přispěl 22 body a 13 doskoky. "Jsme teď v laufu a chceme na tom stavět. Vítězství nad Miami je mimořádné," řekl Thompson po páté výhře za sebou; navíc všech pět přišlo na palubovkách soupeřů a Warriors mají ještě před sebou dva venkovní zápasy v Orlandu a Atlantě.

Koš před klaksonem zajistil Phoenixu výhru

Koš necelou sekundu před koncem rozhodl i o nečekaném vítězství Phoenixu nad Memphisem (82:80). Jeho autorem byl Goran Dragič a Suns díky němu ukončili sedmizápasovou sérii bez vítězství.

V Bostonu se hrála hned dvě prodloužení, než domácí Celtics porazili Dallas 117:115. Hosté se drželi ve hře i přes 27 ztrát míče, Paul Pierce jim dal 34 bodů, Rajonu Rondovi chyběl jediný doskok k triple-doublu, když zaznamenal 16 bodů a 15 asistencí.