Washington - Atlanta 95:100Basketbalisté Washingtonu bez Veselého měli smůlu a zase prohráli v prodloužení

Bez Jana Veselého sehráli basketbalisté Washingtonu smolný zápas. Vteřinu před koncem normální hrací doby měl vítězství ve svých rukou Jordan Crawforda, ale proti bývalým spoluhráčům nemířil přesně. V prodloužení o výhře Hawks rozhodl DeShaun Stevenson, který naopak pět let oblékal dres Washingtonu.

Klíčovou trojkou rozhodl o vítězství Atlanty DeShaun Stevenson.

"Každé ráno se podívám nahoru, abych se ujistil, že je tam nebe. Jestli na mě náhodou nespadne," řekl trenér Wizards Randy Wittman ke smůle jeho týmu. Washington totiž prohrál už čtvrté prodloužení v sezóně, z toho podruhé s Atlantou.

Lakers nakonec Charlotte udolali

Los Angeles Lakers udolali Charlotte 101:100 a poprvé v sezóně vyhráli tři zápasy v řadě. Ve třetí části přitom prohrávali o 18 bodů, ale nakonec se jim povedlo utkání otočit. Velkou zásluhu na obratu měl autor 30 bodů Kobe Bryant. Po zranění se do sestavy Lakers vrátil Pau Gasol 10 body a devíti doskoky. Charlotte tak čeká na výhru už dvanáct zápasů.

Utah vyhrál v Brooklynu

Utah vybojoval vítězství 92:90 na půdě Brooklynu. Domácí promarnili dvě dobré šance v závěru. Nejdříve minul trojku volný Gerald Wallace, jehož pokus doskočil Reggie Evans, který však v poslední sekundě vyrovnat nedokázal.

Denver Nuggets porazili San Antonio 112:106. Vítěze vedl Danilo Gallinari s 28 body, Kenneth Faried přidal 19 bodů. V dresu Spurs zazářil veterán Tim Duncan 31 body a 18 doskoky. Spurs v poslední části dokázali stáhnout patnáctibodové manko na tříbodový rozdíl, ale víc se jim nepovedlo.

Boston potřetí v řadě prohrál

Potřetí v řadě prohrál Boston, který nestačil na Chicago 89:100. V dresu vítězů zářili Luol Deng s Carlosem Boozerem, kteří měli shodně 21 bodů. Joakim Noah zaznamenal druhý triple-double ve své kariéře za 11 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Bostonu nestačilo 26 bodů Rajona Ronda.