Házenkáři Plzně díky výhře nad Duklou povedou v pauze extraligu

Plzeň

Na prvním místě extraligy házenkářů stráví nadcházející pauzu hráči Plzně, kteří dnes porazili v 15. kole Duklu 25:23. V čele mají dvoubodový náskok na Lovosice, které však odehrály o zápas méně. Dukla na pátém místě ztrácí na lídra čtyři body.

Pražané prohráli první poločas prestižního duelu velkých rivalů rozdílem šesti branek, ale ve vypjatém závěru dokázali snížit na 23:24 a bojovali o bod. Po Kotrčově snížení si vzal domácí trenér Martin Šetlík oddechový čas. Plzni se pak povedlo náporu Dukly odolat a Hrubý jí brankou 37 sekund před koncem definitivně zajistil výhru.

Oba týmy dohrávaly zápas plný tvrdých zákroků bez vyloučených hráčů. Plzeň přišla deset minut před koncem kvůli červené kartě o Kusta, kterého v 56. minutě následoval ještě Bečvář, jenž byl se sedmi góly nejlepším střelcem Západočechů. V dresu Dukly nedohrál utkání kvůli třetímu vyloučení Sviták. Hosté navíc od 41. minuty postrádali zraněného Mráze. Za Duklu se v koncovce nejvíce prosazoval Konšel, který dal devět branek.

V dalším vyrovnaném utkání vedl poslední Přerov v poločase nad Brnem o dva góly, ale nakonec podlehl 24:26 a druhého vítězství v sezóně se nedočkal.

Nejvyšší soutěž házenkářů bude pokračovat až na začátku února.