San Antonio - Dallas 129:91 Basketbalisté Dallasu utrpěli při Nowitzkého návratu debakl

New York

Ani návrat Dirka Nowitzkého do sestavy nepomohl basketbalistům Dallasu k ukončení série porážek. Loňští šampioni v neděli v NBA podlehli na palubovce San Antonia 91:129 a zaznamenali šestou porážku v posledních sedmi zápasech.

Německý basketbalista Dirk Nowitzki. Ani on prohru Dallasu neodvrátil.

Bývalý nejlepší hráč soutěže Nowitzki nastoupil poprvé v sezóně, Mavericks chyběl od říjnové artroskopické operace pravého kolena. Při debaklu v San Antoniu odehrál čtyřiatřicetiletý Němec celkem 20 minut a připsal si osm bodů. "Ve třetí čtvrtině jsme prohrávali už asi o osmdesát bodů, takže nemělo smysl se vracet do hry," řekl Nowitzki. "Ale cítil jsem se dobře. S dechem jsem stačil, jen jsem po pár sprintech měl těžké nohy," dodal.

Rozdíl ve skóre Nowitzki trochu nadsadil, protože domácí Spurs vedli maximálně o 46 bodů. "Dostali jsme nakopáno. Nemusíme nic zastírat, byla to stará dobrá nakládačka," přidal jiný hráč Dallasu Shawn Marion.

Rekordní klubovou sérii natáhli hráči Los Angeles Clippers. Na palubovce Phoenixu vyhráli 103:77 a připsali si už třináctou výhru za sebou. Navíc ukončili dlouhé čekání na hřišti svého soupeře, když v Arizoně naposledy uspěli v roce 2007.

2.Denver28151353,6
3.Minnesota25131252,0