Washington prohrál v NBA i duel outsiderů s Clevelandem

Basketbalisté Washingtonu nepřerušili sérii porážek v NBA ani proti dalšímu outsiderovi Východní konference Clevelandu. Cavaliers si po výsledku 87:84 připsali teprve sedmou výhru v sezoně, Wizards zůstali po osmém neúspěchu za sebou na třech. Český reprezentant Jan Veselý odehrál za domácí Washington přes dvacet minut, během nichž dal dva body a doskočil šest míčů.

Luke Walton(4)z Clevelandu Cavaliers střílí přes Jana Veselého z Washingtonu Wizards.

"Máme příliš hráčů, kteří se starají jen o střelbu a ne o další důležité činnosti," postěžoval si kouč Washingtonu Randy Wittman na přístup některých hráčů. Jeho svěřenci se dopustili 20 ztrát míče, z toho čtyř v poslední pětiminutovce. "Stávalo se to v kritických chvílích. A nebránili jsme," dodal.

Výsledkově ještě tragičtější období zažívají Charlotte Bobcats, kteří čekají na výhru už od 24. listopadu a celých 16 zápasů. S obhájci titulu z Miami tentokrát prohráli doma 92:105. LeBron James přispěl k šestému vítězství za sebou a upevnění prvního místa ve Východní konferenci 27 body, 12 doskoky a osmi asistencemi, Dwyane Wade přidal bilanci 29-9-5.

V závěsu za týmem Heat se drží New York Knicks, kteří i bez zraněného Carmela Anthonyho zvítězili 99:97 ve Phoenixu. Nezabránil tomu ani osobní rekord Jareda Dudleyho v podobě 36 bodů.

Třetí je Atlanta, jež porazila Detroit 126:119 až po druhém prodloužení, přitom na začátku čtvrté čtvrtiny vedli Hawks o 22 bodů. Nakonec ale byli rádi, že Al Harford 1,8 sekundy před koncem trestným hodem zařídil prodloužení, v jeho druhé části pak rozhodl devíti body o výhře Atlanty Jeff Teague. Nejlepší domácí střelec Josh Smith dal 31 bodů stejně jako detroitský Will Bynum.

V Západní konferenci po pěti výhrách za sebou narazili losangeleští Lakers, kterým proti Denveru nestačilo ani 40 bodů Kobeho Bryanta. V dresu Nuggets dal náhradník Corey Brewer 27 bodů včetně šesti trojek, Denver vyhrál 126:114.