Nymburk - Levice 77:63Nymburští basketbalisté si připsali druhou výhru ve dvou dnech

Basketbalisté vedoucího Nymburka si v lize připsali druhé vítězství ve dvou dnech. Po středeční výhře nad Opavou porazili obhájci mistrovského titulu v 20. kole Levice 77:63, když už v poločase měli dvacetibodový náskok.

ilustrační foto.

Nové střelecké maximum sezóny stanovil 39 body Michael Deloach. Při nečekané výhře Svitav 88:75 nad druhou Ostravou se tak postaral o bezmála polovinu bodů domácího celku.

Děčín, jediný přemožitel nymburského týmu v prvoligovém ročníku, zvítězil v hale USK Praha 66:59. Luboš Bartoň, který před lety odešel do zahraničí právě z tohoto severočeského klubu, nastřílel v dresu poražených pražských vysokoškoláků 11 bodů.

Trenér Děčína Pavel Budínský očekával na Folimance těžký zápas. "Ze dvou důvodů: jednak USK se příchodem Luboše Bartoně zvedl a také jsem byl zvědav, jak bude naše hlava fungovat po senzačním vítězství nad Nymburkem. O našem vítězství rozhodl Levell Sanders, který v posledních pěti minutách vzal osud utkání do svých rukou," řekl Budínský.

Třetí tým tabulky Kolín vyhrál nad Opavou 98:77. Ve vítězném celku se 29 body a deseti doskoky blýskl Demarius Bolds. "Ať jsme v obraně hráli, co jsme hráli, tak jsme Kolín nezastavili. Padesát pět bodů za poločas je obrovsky moc. Navíc se k excelentnímu výkonu rozehrál Bolds, který byl k nezastavení," uznal opavský kouč Petr Czudek.

"Využili jsme toho, že Opava měla za sebou náročné utkání s Nymburkem. První poločas byl oboustranně bez obran, padlo hodně bodů a diváci se bavili. Ve druhém poločase jsme trochu změnili a zlepšili obranu. Jsem rád, že část utkání hráli devatenáctiletí a dvacetiletí kluci, z toho a z vítězství mám dobrý pocit," řekl kolínský trenér Predrag Benáček.

Jindřichův Hradec porazil poslední Ústí nad Labem 85:81 po prodloužení, Prostějov doma prohrál 66:75 s Pardubicemi a přenechal jim čtvrté místo.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 20. kolo:
Kolín - Opava 98:77 (23:20, 55:46, 84:61)
Nejvíce bodů: Bolds 29, Machač 16, Field 14, Radulovič 10 - Šiřina 23, Blažek 22, Palát 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Vondráček, Kec. Trestné hody: 19/14 - 25/19. Fauly: 22:23. Trojky: 10:8.
USK Praha - Děčín 59:66 (14:17, 33:31, 49:49)
Nejvíce bodů: Meno 12, Bartoň 11, Mareš 10 - Alič 19, Sanders 14, Stria 12. Rozhodčí: Macela, Galajda, Karásek. Trestné hody: 13/10 - 27/22. Fauly: 25:16. Trojky: 5:2.
Nymburk - Levice 77:63 (15:13, 39:19, 56:38)
Nejvíce bodů: Palyza 11, Benda, Rančík a Welsch po 10 - Nuhanovič 15, Simmons 13, Fields a Grznár po 8. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Benda. Trestné hody: 23/14 - 29/19. Fauly: 22:22. Trojky: 7:2.
Jindřichův Hradec - Ústí nad Labem 85:81 po prodl. (21:21, 34:38, 48:52, 69:69)
Nejvíce bodů: Pavlík 22, Tomanec 20, Eisman 9 - Reese 25, Lewandowski 18, Ličartovský 12. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Večeřa. Trestné hody: 28/17 - 32/21. Fauly: 28:25. Trojky: 8:4.
Svitavy - Ostrava 88:75 (25:20, 39:36, 64:60)
Nejvíce bodů: Deloach 39, Mróz 16, Jelínek 15 - Jurečka 14, Barnes a Stehlík po 13, Ames a Greene po 12. Rozhodčí: Matějek, S. Kučera, Kurz. Trestné hody: 18/14 - 9/5. Fauly: 16:23. Trojky: 8:12.
Prostějov - Pardubice 66:75 (23:25, 43:43, 52:56)
Nejvíce bodů: Dufault 14, Švrdlík 12, Slezák 11 - Žabas 20, Muirhead 15, Bohačík 10. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Holubek. Trestné hody: 20/14 - 21/14. Trojky: 6:5.