Clippers přehráli Lakers a podruhé v ročníku utrhli losangelské derby

New York

Basketbalisté Los Angeles Clippers i ve druhém městském derby v sezóně předčili slavnější Lakers. V pátečním duelu zvítězili 107:102 a po předchozích dvou nezdarech zastavili rodící se sérii porážek. Soupeři nepomohlo k úspěchu ani 38 bodů Kobeho Bryanta či 21 bodů a 15 doskoků Dwighta Howarda.

Lakers se svým městským sokem znovu prohráli.

Hvězdou vítězů byl Chris Paul s 30 body a 13 asistencemi, sám se postaral o posledních osm bodů svého celku poté, co Lakers snížili až z devatenáctibodového manka na 97:99.

Clippers jako druhý nejúspěšnější tým ligy mají na kontě už o 11 výher víc než šestnáctinásobní šampióni. Bryant a spol. budou muset bojovat o samotný postup do play off. Obrat k lepšímu zatím nepřinesl ani příchod kouče Mikea D'Antoniho. „Ono to ještě nějaký čas potrvá, ale my ho moc nemáme," konstatoval rozehrávač Steve Nash.

Lakers jsou v Západní konferenci až jedenáctí. Vedení si upevnila Oklahoma vítězstvím 109:85 nad Philadelphií.

Veselého Wizards těsně padli

Ve Východní konferenci utrpělo vedoucí Miami domácí prohru od Chicaga 89:96. Tým kolem LeBrona Jamese, jenž dal třicet bodů, nezvládl už třetí ze čtyř posledních zápasů. Chicago se posunulo do čela Centrální divize díky Carlosi Boozerovi, autorovi 27 bodů, a zásluhou velké převahy v doskakování (48:28). Zejména 19 ofenzivních zisků po odražených střelách proti čtyřem domácím činilo rozdíl v zápase.

Beznadějně poslední Washington měl blízko k páté výhře v sezóně, ale nakonec po dvou prodlouženích prohrál doma s Brooklynem 113:115. Rozhodl o tom koš Joea Johnsona v poslední sekundě druhého nastavení. Jan Veselý strávil na palubovce přes třináct minut a připsal si tři body.

V zápase Sacramenta s Torontem předvedl vynikající individuální výkon DeMarcus Cousins, který k výhře hostujících Kings přispěl 31 body a 20 doskoky