Míčové sporty

IMOS Brno porazil Slovanku a přenocuje v čele ligy basketbalistek

5. ledna 2013 19:00 - Praha

Basketbalistky IMOS Brno zvládly první zápas Excelsior ligy v novém roce a po výhře 84:69 nad Slovankou přenocují na prvním místě tabulky. Pak se před ně vrátí USK Praha, který se v 17. kole představí až v neděli na palubovce DSK Karlín.

Brňanky zlomily odpor soupeře až v závěru. V úvodní čtvrtině byly pozadu až o dvanáct bodů, ještě v poslední minutě třetí části vedly jen o bod 56:55. Farhiya Abdiová přispěla k výhře 24 body a 14 doskoky.

Roli favorita potvrdil i třetí Hradec Králové a podruhé v sezoně porazil Valosun Brno, tentokrát 68:57. Michaela Hartigová k tomu přispěla 15 body a 12 doskoky.

Naopak VŠE Praha dovolily překvapivě Strakonicích získat pátou výhru v sezóně a porážce hostů 56:67 nezabránila ani skvělým individuálním výkonem Baendu Lowenthalová, autorka 24 bodů a 17 doskoků. V domácím dresu získaly takzvaný double double Kateřina Křížová (15 bodů a 13 doskoků) a Zora Jílečková (12 a 14).