Bartoň dovedl basketbalisty USK k vysoké výhře v Levicích

Luboš Bartoň dovedl USK Praha k vítězství v Levicích, kde vysokoškoláci v 21. kole basketbalové Mattoni ligy vyhráli nečekaně vysoko 80:56. Zkušený reprezentant Bartoň nastřílel 24 bodů, tedy právě tolik, kolik činil konečný rozdíl ve skóre.

Basketbalista Luboš Bartoň pomohl USK Praha k vítězství v Levicích.

Další dva zápasy skončily rovněž jednoznačnými výsledky. Děčín zdolal Jindřichův Hradec 84:63 a trenér vítězů Pavel Budínský chválil svůj tým především za první poločas. "Z naší strany byl velmi vydařený v obraně i v útoku. Dělali jsme tam sice některé chyby, ale nikdo není bezchybný. Chtěl bych ale dát kredit hostům za velmi dobrý druhý poločas, protože po návratu ze šatny nesložili zbraně," uvedl Budínský.

V tabulce je jim v patách Prostějov, který i v notně okleštěné sestavě porazil Svitavy 99:95. Domácím Orlům zbylo do hry pouze osm mužů a hrdinou byl rozehrávač Venta, který v dramatické závěrečné půlminutě zařídil prostějovské vítězství.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 21. kolo:
Děčín - Jindřichův Hradec 84:63 (27:20, 52:33, 64:43)
Nejvíce bodů: Pope 12, Soukup a Stria po 10 - Tomanec 15, Šlechta 9, Vošlajer 7. Rozhodčí: Hruša, Kučerová, Benda. Trestné hody: 19/12 - 24/11. Fauly: 22:23. Trojky: 6:2.
Levice - USK Praha 56:80 (19:15, 31:41, 46:64)
Nejvíce bodů: Simmons 11, Brandon Fields 10, Addinson 8 - Bartoň 24, Meno 10, Šotnar 9. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Večeřa. Trestné hody: 14/7 - 11/8. Fauly: 17:19. Trojky: 3:8.
Pardubice - Chomutov 113:82 (33:21, 64:42, 95:62)
Nejvíce bodů: Žabas 22, Bohačík 17, Nelson 16, Peterka 13, Muirhead a Pospíšil po 11 - Bailey Fields 17, Pecka 16, Glover 15. Rozhodčí: Vondráček, S. Kučera, Jeřáb. Trestné hody: 26/20 - 21/14. Fauly: 22:25. Trojky: 7:6.
Prostějov - Svitavy 99:95 (22:24, 45:48, 76:71).
Nejvíce bodů: Kohout 21, Prášil 18, Venta 14, Slezák 13, Švrdlík 12, Marko 10 - Deloach 25, Mróz 24, Moravec 14, Jelínek 12. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Remenec. Trestné hody: 22/16 - 30/22. Fauly: 28:27. Trojky: 9:7.