Nymburk - Novogrod 73:81Nymburk po špatném startu prohrál s Novgorodem o osm bodů

Nymburk

Basketbalisté Nymburka v této sezoně potřetí prohráli doma. Ve VTB lize nestačili na Nižnij Novgorod, kterému podlehli 73:81 a v soutěži si připsali šestou porážku z deseti zápasů.

Michael Taylor (vlevo) z Nymburku.

Nymburk s Novgorodem prohrál už první vzájemný duel v sezoně 66:82, když nezvládl zejména druhou čtvrtinu. Dnes se mu nepovedla už první čtvrtina, když měl od začátku problémy zejména s bráněním pivota Primože Brezece. Hráč se zkušenostmi z NBA se pod košem hodně prosazoval a jen za prvních devět minut dal 12 bodů.

Postupně se k němu přidali i spoluhráči a trojkami nastartovali velký únik Novgodoru, který už po devíti minutách vedl o 17 bodů. Nymburk však dokázal na hru hostů zareagovat, zrychlil přechod do útoku a ještě do poločasu snížil na pouhé čtyři body.

Novgorod však obrat nedovolil. Vždy, když se Nymburk přiblížil, dokázal znovu odskočit na dvouciferný počet bodů. To se stalo i v poslední čtvrtině, kterou začal Nymburk vyrovnáním na 62:62, ale Novgorod odpověděl rozhodující desetibodovou šňůrou.

Nymburk nedokázal využít ani toho, že v závěru Novgorod neproměnil šest trestných hodů v řadě a Pomikálek měl šanci snížit na pouhé tři body, ale zblízka minul. Následně už si ruský celek výhru pohlídal.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 22 body Brezec. O jediný bod za ním zaostal nymburský Radoslav Rančík, který přitom před utkáním laboroval se zraněním zad.

Utkání skupiny B VTB ligy basketbalistů:
ČEZ Basketball Nymburk - Nižnij Novgorod 73:81 (16:28, 42:46, 59:62)
Nejvíce bodů: Rančík 21, Carter 12, Palyza a Benda po 8 - Brezec 22, Jakovenko, Thompson a Throtter po 12. Fauly: 24:20. Trestné hody: 20/14 - 29/17. Trojky: 7:8.
CSKA Moskva - Neptunas Klajpeda 79:57, Jenisej Krasnojarsk - Minsk 2006 77:74, Ljubercy MO - VEF Riga 78:80, Žalgiris Kaunas - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 89:81.
9.Neptunas Klajpeda1019753:87911
10.Minsk 200610010681:86710