Houston - Los Angeles 125 :112Jediná radost Lakers, Nash překonal jako pátý hráč v NBA hranici 10 tisíc asistencí

New York

Oslabení basketbalisté Los Angeles Lakers prohráli v NBA počtvrté za sebou, když podlehli v Houstonu 112:125. Jediným důvodem hostů k radosti byl milník Steva Nashe, který jako pátý hráč v historii NBA překonal hranici 10.000 asistencí. Před ním to dokázali John Stockton, Jason Kidd, Mark Jackson a Earvin Magic Johnson.

Steve Nash (vlevo) a Kobe Bryant v utkánín s Houstonem.

"Je těžké si to zrovna teď užít," řekl po porážce Nash. Lakers se na výjezdu do Texasu musejí obejít bez zraněných podkošových hráčů Dwighta Howarda, Paua Gasola a Jordana Hilla. I přesto v Houstonu vedli až o 14 bodů. Ještě v polovině třetí čtvrtiny měli Lakers navrch 78:73, jenže poté Rockets předvedli šňůru 21:4 a vybojovali páté vítězství za sebou.

V týmu Houstonu se dařilo Jamesi Hardenovi s 31 body a 9 asistencemi, Chandler Parsons přidal 20 a Jeremy Lin s Carlosem Delfinem nastříleli po 19 bodech. Lakers vedl s 24 body Metta World Peace. Dvacet bodů nastřílel Kobe Bryant, který poprvé po osmnácti zápasech dal méně než 27 bodů.

Indiana přehrála šampióny z Miami

Díky vynikající obraně ve druhém poločase Indiana přehrála šampióny z Miami 87:77. Hráči Heat se po vyrovnané první půli ujali ve třetí čtvrtině vedení 51:44. Poté však následovala šňůra domácích 33:9, která rozhodla.

Dwyane Wade nastřílel za první poločas 23 bodů, ale po změně stran už na koš Indiany vyslal pouze čtyři střely a zaznamenal celkově 30 bodů. LeBron James dal 22 bodů, ale měl i sedm ztrát. Chris Bosh se dostal na 14 bodů, zbytek týmu zatížil konto Pacers jen jedenácti body. Indianu táhl s 29 body Paul George.

Minnesota zdolala Atlantu po sedmi letech

Minnesota zdolala poprvé po téměř sedmi letech Atlantu 108:103 i bez zraněné opory Kevina Lovea a kouče Ricka Adelmana, jenž chyběl týmu z osobních důvodů.