Welsch v základní sestavě - Boston porazil Seattle

NEW YORK

Jiří Welsch se v nedělním zápase se Seattlem poprvé v této sezóně objevil v základní sestavě Bostonu a basketbalisté Celtics porazili Seattle 102:83. Nejlepší celek zámořské soutěže tak prohrál poprvé po devíti vítězstvích, Welsch k tomu přispěl dvanácti body a osmi doskoky.

"Mrzí nás, že jsme prohráli, ale devět vítězství za sebou je slušná bilance," uvedl pivot Seattlu Danny Fortson. Nejlepším střelcem zápasu byl s 25 body Ricky Davis, Welschův sok v boji o místo v základní sestavě, z níž poprvé vypadl.

Po rvačce v Detroitu byla v bostonské hale FleetCenter zvýšena bezpečnostní opatření a hlasatel vyzval diváky, aby neházeli žádné předměty na hřiště. Poté, co páteční šarvátku rozpoutal faul Rona Artesta, vzbuzoval každý tvrdší zákrok napětí. Necelých pět minut před koncem srazil Welsche pod košem Vladimir Radmanovič, žádná mela se však tentokrát nekonala.

"Záleží na tom, kdo se s kým střetne. Někdo to dokáže zvládnout, jiný oplácí. Já se nebudu prát s nikým, kdo mě fauluje. Když to udělá, je to pocta, protože to znamená, že mě nemůže ubránit," uvedl Welsch podle agentury AP.

Toronto zvrátilo nepříznivou sérii

Seattle si udržel vedoucí postavení v soutěži, neboť zaváhalo také San Antonio. Po šesti výhrách podlehlo Torontu, které naopak uspělo po sérii pěti porážek. Kanadský celek vyhrál díky skvělé poslední čtvrtině, v níž soupeře přestřílel 33:9.

V týmu Raptors se vytáhli náhradníci, zatímco hvězdný Vincent Carter sehrál jeden z nejhorších zápasů v kariéře. Dal jen čtyři body a do čtvrté části už nenastoupil. "Neměl jsem svůj den," utrousil Carter, který chce po klubu, aby ho vyměnil.

Stejnou bilanci jako San Antonio má druhý nejbližší pronásledovatel Seattlu Phoenix, který porazil Los Angeles Clippers 122:111.

Philadelphia prohrála 83:93 v Miami, kde jí chyběl Allen Iverson. Opora týmu neodcestovala k zápasu kvůli naraženému pravému lokti. Iverson se zranil v poslední minutě pátečního zápasu proti San Antoniu, když naběhl do televizní kamery vedle hřiště. Rentgen neprokázal žádné vážnější zranění, takže by Iverson měl nastoupit už ve středu proti Bostonu.

I osmý zápas v sezoně prohrálo Chicago, které podlehlo na palubovce Lakers 93:102. Domácí táhl Kobe Bryant, který dal 29 bodů a zaznamenal deset doskoků a sedm asistencí.

Toronto - San Antonio 96:91
Nejvíc bodů: Alston, Bosh 20 - Duncan 26.
Boston - Seattle 102:83
Nejvíc bodů: Davis 25 (Welsch 12) - Allen 21.
Nejvíc doskoků: Pierce 10 (Welsch 8) - Evans 8.
Nejvíc asistencí: Pierce, Payton 7 (Welsch 2) - Allen 6.
Miami - Philadelphia 93:83
Nejvíc bodů: Wade 25 - Jackson 21.
Nejvíc doskoků: Haslem 14 - Iquodala 11.
Nejvíc asistencí: Wade 7 - Green 10.
Detroit - Charlotte 117:116 pp
Nejvíc bodů: Hamilton 30 - Kapono 25.
Nejvíc doskoků: McDyess 13 - Okafor 10.
Nejvíc asistencí: Hamilton, Hunter,. Parker 6 - Knight 15.
New York - Cleveland 98:88
Nejvíc bodů: Crawford 24 - Gooden 25.
Nejvíc doskoků: Thomas 12 - Gooden 15.
Nejvíc asistencí: Marbury 10 - James 10.
Portland - Houston 93:97
Nejvíc bodů: Randolph 28 - Ming 19.
Nejvíc doskoků: Randolph 14 - Mutombo 11.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 7 - McGrady 11.
Denver - Dallas 110:82
Nejvíc bodů: Buckner 28 - Harris 15.
Nejvíc doskoků: Martin 10 - Booth, Howard 6.
Nejvíc asistencí: Miller 7 - Harris 5.
Sacramento - Milwaukee 88:79
Nejvíc bodů: Stojakovič 21 - Redd 16.
Nejvíc doskoků: Webber 14 - Gadzuric 13.
Nejvíc asistencí: Christie 6 - Mason 4.
LA Lakers - Chicago 102:93
Nejvíc bodů: Bryant 29 - Hinrich 24.
Nejvíc doskoků: Odom 12 - Curry 11.
Nejvíc asistencí: Bryant 7 - Hinrich 12.
2. Utah107370,0
3. Minnesota85362,5