Indiana - New York 81:76S perfektní obranou Indiany si neporadili ani basketbalisté New Yorku

New York

Basketbalisté Indiany porazili New York Knicks 81:76 a vyhráli podeváté za sebou na domácí palubovce. Pacers aspirují na pozici nejlepšího defenzivního týmu celé NBA. Dva dny poté, co udrželi Miami na 77 bodech, dostali od New Yorku ještě o bod méně. Klíčem k dvaadvacáté výhře Indiany v sezóně byla šňůra 21:4 v poslední čtvrtině.

Dobrým celoplošným výkonem vedl Indianu Paul George, který nasbíral 24 bodů.

Dobrým celoplošným výkonem vedl Indianu Paul George, který nasbíral 24 bodů, 11 doskoků a 6 zisků. Knicks se museli obejít bez suspendovaného Carmela Anthonyho. Jejich statistiky tak vedl s 25 body J.R. Smith, jenž však trefil pouze deset z 29 pokusů z pole.

Vyloučený Cousins

Dallas zvítězil v Sacramentu 117:112 po prodloužení. Domácí tým promarnil náskok 17 bodů a v normální hrací době jej zachránila až šťastná trojka o desku z rukou Isiaha Thomase. V prodloužení si další exces do sbírky přidal zlobivý muž domácích DeMarcus Cousins. Za stavu 110:109 pro Mavericks ztratil v útoku míč a posléze loktem udeřil Vince Cartera. Rozhodčí Cousinse za tento zákrok vyloučili a hosté uhájili vítězství.

Cousins byl nejlepším střelcem utkání s 29 body. Dallas vedl O.J. Mayo s 24 body a 10 doskoky, Vince Carter přidal 23 bodů.

Portland otočil duel

V posledním čtvrtečním utkání Portland zdolal Miami 92:90, i když prohrával až o 13 bodů. Vítězství na obhájcem titulu si připsal především díky trojkám Wesleyho Matthewse, který minutu před koncem vyrovnal na 88:88. Hráči Heat poté šli do vedení po smeči Chrise Boshe, ale Matthews další trojkou 26 vteřin před sirénou otočil na 91:90. Miami své šance na obrat nevyužilo.

Portland střelecky táhl Nicolas Batum s 28 body, LaMarcus Aldridge přidal 20 a Matthews 18 bodů. Za Miami dal 29 bodů Chris Bosh, 18 bodů nastřílel Dwyane Wade, ale jen 15 bodů zaznamenal LeBron James. V součtu s minulou sezonou poprvé po 54 utkáních nastřílel méně než 20 bodů.