Česko - Norsko 34:23Házenkáři porazili Nory a na severu Evropy získali první výhru

Čeští házenkáři na Lednovém turnaji na severu Evropy získali první vítězství. Po čtvrteční porážce s domácím Švédskem v pátek ve Västeras porazili Norsko vysoko 34:23, když o své výhře rozhodli už v prvním poločase.

V neděli Češi zakončí turnaj proti Rakousku a půjde o souboj o celkové druhé místo. Triumf si už s předstihem zajistili stříbrní medailisté z olympiády Švédové.

Český celek na rozdíl od čtvrtečním utkání zachytil proti Norům úvod a od začátku mířil za vítězstvím. Výrazně zlepšil střelbu a jen za první poločas zaznamenal vysoký počet devatenácti branek. Výsledkem bylo vedení 19:12, které národní tým po změně stran ještě o čtyři góly navýšil.

Češi na turnaji na severu Evropy ladí formu na klíčové dubnové dvojutkání kvalifikace o postup na ME proti Německu. Na rozdíl od Novoročního turnaje v minulém týdnu na jihu Moravy má trenér Vladimír Haber k dispozici opory týmu v čele s třetím nejlepším házenkářem světa za uplynulý rok Filipem Jíchou.

K poslednímu duelu na turnaji se nyní Češi přesunou do Norska, kde změří síly s Rakušany.

Lednový pohár házenkářů ve Västeras (Švédsko):
ČR - Norsko 34:23 (19:12)
Branky ČR: Jícha 6, Motl, Horák a Juříček po 4, Vraný 3, Šulc, Číp, Kubeš, Stržínek a Zdráhala po 2, Hrstka, Jurka a Sklenák po 1. Nejlepší střelci Norska: Tönnesen 6, Kristensen 4. Rozhodčí: Johansson, Kliko (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Diváci: 1778.
Švédsko - Rakousko 31:28 (15:12).