Basketbalisté New Orleansu protrhli černou sérii

První výhru v nové sezóně zámořské basketbalové NBA zaznamenal tým New Orleansu. Hornets výhrou 76:75 v Utahu tak ukončili černou sérii osmi proher v řadě. Jediným týmem bez vítězství zůstává Chicago, které prohrálo ve Phoenixu 82:108. Jeden z favoritů ročníku - Dallas - prohrál s Minnesotou. Celek Mavs postrádal svou hvězdu, Němce Dirka Nowitzkého.

New Orleans Hornets si po dlouhé době opět připomněli, jak chutná výhra. V Utahu se o premiérové vítězství nejvíce zasloužil Jamaal Magliore, který k 20 nastříleným bodům přidal 11 úspěšných doskoků. Domácí Jazz mohli vyrovnat, nevyužili ale dvojnásobného zaváhání Andreje Kirilenka při trestných hodech 4 sekundy před koncem.

Jediným výběrem, čekajícím na vítězství, tak po pondělních zápasech zůstalo Chicago. Bulls devátou prohrou v řadě vyrovnali neslavný klubový rekord z ročníku 1967/68, kdy také sezónu zahájili devíti prohrami. Chicagu se podařilo ubránit hvězdu Suns Stoudamirea, který poprvé po čtyřech utkáních nenastřílel více jak 30 bodů. Přesto to k úspěchu nestačilo.

Nowitzki chyběl

Neskutečný zvrat se povedl hráčům Minnesoty na hřišti Dallasu. Necelých 4,5 minuty před koncem prohrávali o 12 bodů, ale pak zabrali a otočili vývoj ve svůj prospěch. Nejvíce se o to zasloužil vynikající Kevin Garnett, který dvěma trestnými hody šest vteřin před koncem zvrátil skóre na konečných 83:82 pro Timberwolves. Dallsu citelně chyběl Němec Dirk Nowitzki, který společně s další hvězdou Finleym chyběli pro zranění kotníku.

Ani větší počet zraněných nezastavil basketbalisty Memphisu před výhrou se San Antoniem. I bez excelentního střelce Paula Gasola a Jamese Poseyho vyhráli 93:90, když vítěznou trojku zaznamenali v poslední minutě zápasu.

Memphis - San Antonio 93:90
Nejvíce bodů: Wells 26 - Duncan 26
Nejvíce doskoků: Wright 10 - Duncan 9
Nejvíce přihrávek: Ginobili 4 - Miller - 4
Dallas - Minnesota 82:83
Nejvíce bodů: Howard 22 - Garnett 21
Nejvíce doskoků: Daniels 11 - Garnett 17
Nejvíce přihrávek: Daniels 5 - Garnett 9