Liberec udržel v čele extraligy volejbalistů pětibodový náskok

Všechny tři vedoucí celky extraligy volejbalistů získaly v zápasech 13. kola shodně po třech bodech a situace v čele tabulky zůstala stejná. Liberec vede o pět bodů před Příbramí, další bod ztrácejí obhájci mistrovského titulu z Českých Budějovic.

Liberecká Dukla zvítězila ve Zlíně 3:1, stejně jako Jihočeši v Ostravě. Tam ale vyhráli první set domácí hráči a favorizovaní hosté museli otáčet nepříznivý stav. Zbytek zápasu se už ale nesl v jednoznačné režii volejbalistů Jihostroje.

Ve Zlíně naproti tomu ovládla první i druhý set liberecká Dukla, jenže domácí se zvedli a dovedli utkání až do dramatické koncovky čtvrté sady. Potom se ale na podání postavil Hýský a jeho tři servisy zápas rozhodly. Liberecký kouč Nekola zatím nepostavil kanadskou posilu Kaminského, který by měl na bloku zastoupit zraněného Beera.

Příbram přehrála poslední Ústí nad Labem hladce 3:0. Domácí byli mnohem dynamičtější, zejména v druhém setu se navíc projevila kvalita jejich servisu.

ČZU Praha porazila nováčka ze Starého Města také 3:0 a posunula se na páté místo za Zlín. Odolena Voda hrála popáté ze sedmi posledních kol tie-break, ale počtvrté ho nezvládla a podlehla Havířovu 2:3.