Trutnovské basketbalistky nestačily na Dynamo Moskva

TRUTNOV

Statečně vzdorovalo mladé družstvo trutnovských basketbalistek velkému favoritu Euroligy, ve skupině dosud neporaženému Dynamu Moskva. Přes porážku o 21 bodů domácí ženy, jejichž věkový průměr nedosahuje ani dvacet let, sklidily potlesk zaplněné haly.

Trutnovské hráčky brání Kamilu Vodičkovou z Dynama Moskva (v modrém).

"Holky odvedly maximum a bojovaly až do konce, i když v poslední čtvrtině už jim docházely síly. Dokázaly však Dynamo potrápit a z toho mám radost," říkal trenér Zdeněk Sýkora, jehož svěřenkyně se silného protivníka nezalekly a ještě v 8. minutě držely stav 16:20, když střelbu Trutnova obstarávala především nejzkušenější 29letá Stejskalová.

Moskevské basketbalistky ale těžily z výškové převahy pod košem, výrazně lépe doskakovaly a náskok jim pomáhala budovat i výborně hrající Vodičková.

Na začátku druhé čtvrtiny se česká legionářka ocitla pět minut na střídačce, čehož domácí tým využil ke razantnímu snížení šňůrou devíti bodů (33:34) a ve 14. minutě šel dokonce do vedení. S okamžitým návratem Vodičkové na palubovku ale získal ruský celek znovu navrch.

Navíc mu vyšlo i současné nasazení dalších dvou pivotek, reprezentantek sborné Baranovové se Šakirovovou. Trutnov ale srdnatě dotahoval, teprve deset minut před koncem byl rozdíl skóre dvouciferný (68:81). Po vyfaulování nejvyšší z domácích žen, 198 cm měřící Kulichové však začaly její unavené spoluhráčky vyrábět až moc nepřesností, takže moskevský celek se už nemusel bát o vítězství.

"Hráli jsme odhodlaně, dlouho drželi krok střelbou zdálky, až ke konci nás soupeřky začaly přehrávat," tvrdil Sýkora.

Euroliga basketbalistek - skupina B:
Trutnov - Dynamo Moskva 78:99 (49:55)
Nejvíce bodů: Stejskalová 22, P. Kulichová 21, Uhrová 14, Johnová 10 - Vodičková 27, Baranovová 21, Vodopjanovová 16, Rachmatulinová 15. Rozhodčí: Vinasi (Rum.), Vojinovič (SČH). Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/12 - 32/21. Trojky: 8:4. Diváci: 1100.