Welsch Boston k výhře nedotáhl

Ani nejlepší výkon českého basketbalisty Jiřího Welsche v sezóně nepomohl basketbalistům Bostonu k vítězství. Tým Cetlics si nedokázal poradit s oslabeným týmem Indiany a prohrál 96:106. Pacers chyběla pětice potrestaných hráčů po nedávné bitce v Detroitu, přesto dokázali týmovým výkonem Boston porazit.

Jiří Welsch opět nastoupil v základní sestavě, odehrál 31 minut a nastřílel 13 bodů. Navíc přidal pět přihrávek a dva doskočené míče. Indiana se oklepala z tvrdých trestů pro své opory Artesta, O'Neilla a Jacksona a předvedla dobrý výkon. Nejlepším střelcem domácích byl Tinsley s 29 body.

Po dobrém startu naopak trochu tápe Miami. Příchod hvězdy Shaquilla O'Neilla zvedl v Miami vlnu nadšení pro basketbal a tým Heats měl výborný vstup do sezóny. V úterý ale podlehl Portlandu a Miami opět potvrdilo statistiku, že se mu nedaří proti celkům ze Západní konference. Z pěti utkání vyhrálo jen jediné.

Ve skvělých výkonech naopak pokračuje Seattle. Supersonics jsou jediným týmem NBA, který má úspěšnost tříbodových hodů vyšší než 40 procent. Seattle jako první celek NBA výhrou v Minnesotě dosáhl desáté výhry v ročníku. Po teprve druhé výhře v sezóně sahali basketbalisté New Orleansu, ale po třetím prodloužení podlehli Golden State 109:115.

Washington - Toronto 102:86
Nejvíce bodů: Jamison 28 - Carter 25
Nejvíce doskoků: Jamison13 - Bosh 10
Nejvíce asistencí: Jamison - Alston 13
Charlotte - Detroit 91:89
Nejvíce bodů: Okafor 22 - Billups 24
Nejvíce doskoků: Okafor 15 - McDyess 12
Nejvíce asistencí: Knight 19 - Billups 7