Sýkora přiblížil Kačery branám play-off

NEW YORK

Středeční zápas NHL mezi Chicagem a Anaheimem se povedl českému útočníkovi Petru Sýkorovi. Křídelník Mocných kačerů vstřelil jeden gól, na další přihrál a jeho tým porazil domácí Chicago 4:3. Anaheim se vítězstvím hodně přiblížil postupu do play-off.

Útočník Anaheimu Petr Sýkora (v popředí) nasměroval svůj pas dříve, než mu stačil zabránit Garry Valk z Chicaga.

Vítězství v Chicagu bylo pro Mighty Ducks již šestatřicátým v ročníku. Kačeři mají na kontě 85 bodů, čímž tým vyrovnal klubový rekord ze sezóny 1996-97.

Dalším vyrovnaným klubovým rekordem byla jednatřicátá výhra gólmana Jeana-Sebastiena Giguera. Naposledy podobný kousek v jedné sezóně předvedl Guy Hebert (1998-99).

Giguere se ale ve středu pořádně zapotil, čelil 39 střeleckým pokusům. "To je typické pro tým koučovaný Brianem Sutterem. Věděli jsme, že budou pálit ostošest a budou se tlačit k dorážkám. Takže jsem byl na podobný průběh zápasu připraven," prozradil Giguere.

Chicago vedlo po dvou třetinách 3:2 a takové zápasy Jestřábi nepouštějí. Přesto se mužstvo z Kalifornie dokázalo probít k bodům. Nejdříve Paul Kariya vsítil 300. gól v dresu Anaheimu, potom tři a půl minuty před třetí sirénou využil Sýkorovy nabídky Samuel Pahlsson a rozhodl. "Jsem rád, že hráči ukázali skvělé nasazení, které nám přineslo důležitou výhru. To je cesta, kterou se musíme dát i v dalších utkáních," burcoval své svěřence kouč Mike Babcock.

Rangers svírají v hrsti naději

Newyorští Rangers v zoufalé honbě za poslední vstupenkou do vyřazovacích bojů znovu uspěli. Porazili Buffalo 3:0 a zaznamenali druhé vítězství s čistým kontem v řadě po více než 25 letech (naposledy v sezóně 1977-78). V brankovišti se opět činil Mike Dunham, jenž zastavil 27 střel.

Jezdci tak hledí na osmé Islanders z odstupu čtyř bodů a sedm zápasů před koncem základní části se ještě nerozloučili s nadějí na play-off. Městští rivalové Ostrované mají ale dva zápasy k dobru. "Potřebujeme vyhrávat i dál," věděl Dunham, který vychytal dvě nuly za sebou poprvé v kariéře. "Další krok musíme učinit v sobotu. Jsme nyní ve složité situaci, věřím, že to zvládneme," dodal. V sobotu večer čekají Rangers Letci z Philadelphie, soupeři z Atlantické divize.

"Atmosféra v týmu je správně vyhecovaná. Stoupá i naše sebevědomí," hlásil Anson Carter. "Bylo na nich vidět, jak moc chtějí vyhrát. Dali do toho všechno, makali jako šílení," soukal ze sebe gólman Sabres Martin Biron.

Zápas mezi Coloradem a San Jose byl kvůli sněhové bouři v oblasti Denveru odložen na čtvrtek 21. března.

5. Colorado723512718212:17589
6. Minnesota733710125179:16085