IMOS Brno - Sp. Moskva 51:83Basketbalistky Brna srazil střelecký výpadek. Ve druhé čvrtině daly jen tři body

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v 11. kole Evropské ligy s lídrem skupiny A Spartakem Moskevská oblast 51:83 a v tabulce zůstaly se dvěma vítězstvími na předposledním šestém místě. České vicemistryně držely se soupeřkami krok čtrnáct minut. O jejich vysoké prohře rozhodl střelecký výpadek ve druhé čtvrtině, kdy zaznamenaly jen tři body. Brněnské basketbalistky se tímto zápasem rozloučily s domácím publikem, ve zbývajících třech duelech hrají na palubovkách soupeřek.

Úvod zápasu přitom Brnu vyšel a celou i bez zraněné střelecké opory Abdiové diktovalo tempo. V podkošovém prostoru se prosazovaly Hanušová s Ohledeovou, domácí basketbalistky také přesněji zakončovaly a k získání náskoku jim pomohla i šestibodová šňůra. Favorizovaný Spartak soupeřky podcenil a celou úvodní desetiminutovku se střelecky hledal. Také proto, že trenérka Pokey Chatmanová střídala všechny hráčky a americkým hvězdám Augustusové, Dupreeové a Hammonové nedávala tolik prostoru.

Obrat přišel hned v úvodu druhé čtvrtiny, kdy si Hanušová připsala třetí osobní chybu. Trenér Jan Bobrovský ji na chvíli stáhl ze hry a defenzíva domácího týmu citelně pokulhávala. Spartak se dostal do tempa, naopak Brno zápolilo s přesností, ztrácelo míče a marně hledalo způsob na překonání jisté obrany soupeřek. Výsledkem byla třináctibodová série na 21:34.

I když se ve druhém poločase výkon brněnských hráček zlepšil, zkušený moskevský celek zvrat nepřipustil. Po půlhodině narostl rozdíl ve skóre na 20 bodů a Spartak si připsal na konto osmé letošní vítězství.

Evropská liga basketbalistek - 11. kolo, skupina A:
BK IMOS Brno - Spartak Moskevská oblast 51:83 (20:18, 23:34, 39:59)
Nejvíce bodů: Ohldeová 19, Horáková a Hanušová po 8 - Yacoubouová a Beljaková po 11, Dupreeová, Kuzinová a Augustusová po 10. Rozhodčí: Jovovič (Chorv.), Jovanič (Bosna), Suslov (Est.). Fauly: 19:17. Trestné hody: 16/10 - 21/145. Trojky: 1:3. Diváci: 500.
Györ - Rivas Madrid 78:72.