Slovinsko - Rusko 28:27Slovinští házenkáři jsou prvně v semifinále MS, narazí na Španěly

Barcelona

O finále na mistrovství světa házenkářů si zahrají Slovinsko proti domácímu Španělsku a Dánové s Chorvaty. Slovinci jsou na světovém šampionátu tak daleko poprvé v historii, ve čtvrtfinále vyřadili trojnásobné mistry světa Rusy po těsném vítězství 28:27. Španělé zdolali Německo 28:24. Hladce do boje o zlato prošli bronzoví házenkáři z OH v Londýně Chorvaté, kteří smetli obhájce titulu z Francie 30:23. Úřadující mistři Evropy a vicemistři světa Dánové porazili 28:26 Maďary.

Slovinec Uroš Zorman testuje pevnost ruské obrany.

Rusové byli v semifinále velkého turnaje naposledy při triumfu na olympijských hrách v Sydney 2000. Slovinci jejich čekání prodloužili díky povedené střední části druhého poločasu, ve které od nerozhodného stavu 18:18 dali pět gólů za sebou. Rusku pak už ani mocný finiš nestačil.

Španělé v poločase s Němci prohrávali o dva góly, ale přes 11.000 diváků v hale Pabelón Principe Felipe v Zaragoze je hnalo za obratem. Dočkali se v závěrečné čtvrthodině, kterou domácí tým od stavu 21:21 zahájil pětibrankovou šňůrou a rozhodl.