Golden State - Oklahoma 104:99Lídřům NBA z Oklahomy nepomohla ani skvělá hra Duranta

New York

Nejlepší tým NBA Oklahoma prohrál ve středečním programu NBA na palubovce Golden State 99:104 a připsal si desátou porážku v sezóně. Nezabránil tomu ani střelec Kevin Durant, autor 33 bodů a devíti asistencí, naopak právě po jeho chybě v posledních sekundách potvrdil vítězství soupeře Stephen Curry, s 31 body a sedmi asistencemi nejlepší hráč domácích.

Oklahomský Kevin Durant skončil po neúspěšném útoku mezi roztleskávačkami.

Zaváhání Oklahomy, která má na kontě stále nejméně porážek ze všech týmů v soutěži, využilo San Antonio a po výhře 106:102 nad New Orleansem má pro změnu nejvíc vítězství (34). K šestému úspěchu za sebou se Spurs dopracovali i bez nemocného trenéra Gregga Popoviche a zraněného lídra týmu Tima Duncana, jehož ale dokonale nahradil Tiago Splitter. Brazilský reprezentant si zlepšil osobní rekord na 25 bodů, Tony Parker k výhře přispěl 24 body a 13 asistencemi.

Miami si upevnilo vedení

Miami si upevnilo vedení ve Východní konferenci, ale Toronto udolalo až po prodloužení 123:116. Ve druhé minutě nastavení přitom Raptors vedli 114:110, ale poté přišla jedenáctibodová šňůra domácích Heat a bylo po utkání. Střelcem zápasu byl Dwyane Wade, jenž dal osm ze svých 35 bodů v prodloužení. V jeho stínu rozhodně nezůstal LeBron James, který si připsal triple double za 31 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. Toronto prohrálo v prodloužení třetí z posledních čtyř utkání.

Lakers nestačili na Memphis

Los Angeles Lakers ani podruhé v sezóně nestačili na Memphis (93:106) a prohráli podesáté z posledních dvanácti zápasů. Další ránu tak utrpěly jejich již tak chabé vyhlídky na postup do play off. V dresu Lakers nastřílel 29 bodů Kobe Bryant, ale Dwight Howard odstoupil s dvěma body na kontě poté, co si obnovil zranění pravého ramena.

Nejslabší tým ligy Washington podlehl domácímu Utahu 88:92. Jan Veselý opět proseděl celé utkání na lavičce hostů.