Welschovu Bostonu bylo horko i v Miami

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu se trápí a šňůru porážek se jim nepodařilo zastavit ani v neděli na palubovce Miami. Celtics s Jiřím Welschem v základní sestavě nedokázali vzdorovat domácím, které duo Shaquille O'Neal - Dwayne Wade nasměrovalo za vítězstvím 106:104.

Welsch během 22 minut na hřišti vstřelil pět bodů, doskočil tři míče a čtyřikrát asistoval. Nejlepším střelcem Bostonu byl s pětadvaceti body Raef LaFrentz. Celtics prohráli počtvrté v řadě a v tabulce Východní konference jim patří jedenácté místo.

Miami za vítězstvím táhli Dwyane Wade s 25 body a Shaquille O'Neal, který jich přidal jednadvacet. "Musíme se snažit vyrovnat soupeřům. Dnes to bylo hodně těsné, ale pokud bychom dali do hry ještě trochu víc, máme na to vyhrát o dvacet či třicet bodů," prohlásil po utkání O'Neal, který si také připsal 13 doskoků a zaznamenal tak devátý double-double v posledních jedenácti zápasech.

Ceněný triple-double získal v neděli Larry Hughes z Washingtonu. Hostující Wizards udolali Toronto až v prodloužení 114:109, Hughes pomohl svému týmu 33 body, 10 doskoky a 10 asistencemi. Jednadvacet bodů přitom zaznamenal v závěrečné čtvrtině. "Ve čtvrté čtvrtině nám Larry vyhrál zápas. Dostal nás zpět do hry a vynutil prodloužení," pochválil svého spoluhráče Gilbert Arenas.

Toronto - Washington 109:114 pp
Nejvíc bodů: Rose 29 - Hughes 33.
Nejvíc doskoků: Marshall, Woods 7 - Haywood, Hughes, Jamison 10.
Portland - New Jersey 83:71
Nejvíc bodů: Randolph 23 - Jefferson 20.
Nejvíc doskoků: Randolph 15 - Jefferson, Mourning 7.
Nejvíc asistencí: Stoudamire 6 - Best, Jefferson, Scalabrine 4.
Sacramento - Minnesota 110:121
Nejvíc bodů: Webber 25 - Garnett 28.
Nejvíc doskoků: Webber 10 - Garnett 16.
Nejvíc asistencí: Bibby 7 - Cassell, Hudson 6.
Seattle - Indiana 103:95
Nejvíc bodů: Lewis 22 - Jones 27.
Nejvíc doskoků: Collison 9 - Croshere 8.
Nejvíc asistencí: Allen 9 - Croshere 6.
Los Angeles Lakers - New Orleans 89:76
Nejvíc bodů: Bryant 20 - Armstrong 21.
Nejvíc doskoků: Odom 14 - Brown 11.
Nejvíc asistencí: Bryant 7 - Armstrong 5.
1. Seattle1513286,7
2. Minnesota138561,5