Boston s Welschem zastavil černou sérii

Basketbalisté Bostonu zastavili černou sérii v zámořské NBA, když vyhráli v Orlandu 117:101. Po čtyřech prohrách v řadě zabrali a zastavili tak naopak sérii Magic, kterým se v posledních utkáních dařilo. Ve špatných výkonech naopak pokračuje New Orleans, které prohrálo v Denveru. Ani hvězdný mladíček LeBron James nezabránil prohře Clevelandu v Los Angeles s tamními Clippers.

Jiří Welsch (v zeleném) přispěl k výhře Bostonu v Orlandu deseti body.

Boston předvedl nejlepší ofenzívní výkon roku, protože dokázal Magic překonat lepším pohybem. To se většině oponentů Orlanda letos nepovedlo. Přesnou taktiku pro Celtics stanovil kouč Doc Rivers, který byl před rokem z Orlanda po mizerném startu 1-10 vyhozený.

Boston zaskočil Orlando bleskovým startem, dobrou obranou donutil soupeře k chybám, Magic minuli 23 z jejich prvních 32 pokusů a už v průběhu první čtvrtiny měl Boston desetibodový náskok.

Český basketbalista Jiří Welsch nastoupil opět v základní sestavě a odehrál 21 minut.  Připsal si 10 bodů a ke dvěma doskokům přidal jednu asistenci.

James na všechno nestačil

V utrápených výkonech pokračuje New Orleans. Hornets prohráli dvanácté ze třinácti utkání sezóny a pokud nevyhrají další zápas, dostanou se na druhé místo v nejhorších startech v posledních pěti letech soutěže. V Denveru nastříleli Hornets pouhých 67 bodů.

Ani další výborný výkon mladíčka LeBrona Jamese nepomohl Clevelandu k bvítězství. James nastřílel 22 bodů, Cavs ale prohráli v Los Angeles s Clippers 82:94. Výhrou Clippers dosáhli druhého nejlepšího listopadového výsledku v historii klubu.

Orlando - Boston 101:117
Nejvíce bodů: Turkoglu 18 - Pierce 24
Nejvíce doskoků: Cato 12 - Blount 10
Nejvíce přihrávek: Hill 6 - Payton 5
Denver - New Orleans 76:67
Nejvíce bodů: Boykins 22 - Nailon 16
Nejvíce doskoků: Camby 11 - West 10
Nejvíce přihrávek: Miller 8 - Armstrong 5