Philadelphia - Washington 92:84Veselý proměnil během šesti minut dva trestné hody, ale Wizards to nepomohlo

New York

Ani dva proměněné trestné hody a dva doskoky Jana Veselého nepomohly Washingtonu k vítězství na palubovce Philadelphie. Wizards ve středečním utkání NBA prohráli 84:92. Po třech vítězstvích v řadě neuspěli basketbalisté Lakers, kteří prohráli ve Phoenixu 86:92.

Basketbalista Washingtonu Jan Veselý se snaží zablokovat střelu Evana Turnera z Philadelphie.

Wizards ve Filadelfii sice vyhráli úvodní čtvrtinu o tři body, ale druhou část ovládli domácí Sixers 23:11 a po zbytek zápasu už si jen hlídali náskok. Hosté si připsali 18 ztrát, zatímco soupeř jen devět. "A právě to rozhodlo," zlobil se washingtonský trenér Randy Wittman.

Lakers nepotvrdili zlepšenou formu z posledních utkání a kvůli nepovedené poslední čtvrtině prohráli ve Phoenixu 86:92. Lakers po třech čtvrtinách vedli o deset bodů, ale závěrečnou dvanáctiminutovku prohráli 13:29. Navíc si Dwight Howard sedm minut před koncem obnovil zranění ramena.

Hvězdou utkání byl domácí Michael Beasley, jenž nastřílel 27 bodů včetně rozhodujícího nájezdu, kterým v poslední minutě zvýšil na 88:86. Na druhé straně mohl vyrovnat Kobe Bryant, ale neuspěl. Bryant vedl hosty se 17 body a devíti asistencemi.

Atlanta rozhodla těsně před konce

Atlanta na svém hřišti těsně přehrála Toronto 93:92. Poslední koš utkání zařídil domácí Al Horford 21 sekund před koncem. Toronto mělo šanci na obrat, ale právě Horford, autor 22 bodů, zablokoval v závěrečných sekundách dvě střely. Druhý blok na DeMara DeRozana přitom zaváněl faulem, ale rozhodčí posoudili Horfordův zákrok jako čistý.

New York Knicks po vyrovnaném poločase nakonec porazili Orlando jasně 113:97. Hvězda Knicks Carmelo Anthony dal 20 bodů a stanovil nový klubový rekord, neboť minimálně 20 bodů nastřílel už ve třiceti zápasech v řadě.

Heat vedl LeBron James

Vyrovnaný poločas nabídl i duel mezi Brooklynem a Miami. Třetí čtvrtinu ale Heat ovládli 34:16 a nakonec zvítězili 105:85. Heat vedl LeBron James s 24 body a devíti doskoky. V dresu Brooklynu nastřílel 21 bodů Brooke Lopez, který se před zápasem dozvěděl, že v blížícím se Utkání hvězd nahradí v sestavě Východní konference zraněného Rajona Ronda.