Basketbalistky Brna nezaváhaly v Petrohradě

Basketbalistky Gambrinusu JME Brno porazily v Evropské lize Petrohrad vysoko 88:43. V Rusku se domácí Baltická hvězda nechytala od úvodních minut, v poločase byl rozdíl ve skóre už 22 bodů. Brno je v tabulce zatím na prvním místě. Petrohrad je poslední, všechna své čtyři utkání v soutěži prohrál.

Nejlepší hráčkou Brna byla Zuzana Žirková. Na archivním snímku v bílém brání Katarinu Polakovou z týmu Polfa Pabianice.

Brňanky splnily roli favoritek a s vítězstvím neměly nejmenší problémy. Daleko více trápila trenéra Jana Bobrovského skutečnost, že v 32. minutě musela kvůli zranění nosu odstoupit ze hry Australanka Potová. "Dostala od soupeřky ránu loktem do obličeje. Hned po zápase jsme museli odjet do nemocnice v Petrohradu, neboť Potová má podezření na zlomeninu nosu," řekl Bobrovský.

Hráčky Petrohradu v Evropské lize ještě nezvítězily a ani cesta českých mistryň k úspěchu nebyla tak obtížná. Vývoj skóre připomínal přesně pracující hodinový stroj: Brňanky nastřílely v první čtvrtině 23 bodů, v druhé přidaly 21 a stejný střelecký scénář si zopakovaly i po poločase.

"Hráli jsme velmi dobře v obraně, soupeřky jsme nepouštěli do střeleckých pozic. Chtěl bych ocenit i náš rychlý přechod do protiútoků, které nejčastěji zakončovaly Žirková a Američanka McWilliamsová," řekl Bobrovský.

Baltická hvězda Petrohrad - Gambrinus JME Brno 43:88 (14:23, 22:44, 37:67)
Nejvíce bodů: Barabanovová 12, Chogunovová 11 - Žirková 22, McWilliamsová 16, Hartigová 10, Večeřová a Machová po 8. Rozhodčí: Seros (Fin.), Oskars (Lot.). Fauly: 19:14. Trestné hody: 12/8 - 21/17. Trojky: 1:4. Diváci: 500. Nejlepší hráčka: Žirková.