Prostějov - USK Praha 94:76Basketbalisté Prostějova udrželi pro nadstavbu čtvrté místo

Basketbalisté Prostějova udrželi čtvrté místo po základní části ligy, kterou uzavře pondělní dohrávka mistrovského Nymburku s Jindřichovým Hradcem. Hanáci, i když odehráli celý zápas jen v sedmi, dnes porazili USK Praha doma suverénně 94:76.

Prostějov po první čtvrtině vedl 23:19, ale vysokoškoláci zapracovali na eliminaci útočného doskoku a především díky Menovi srovnali na poločasový stav 40:40. Jenže Orli během pěti útoků odskočili na rozdíl 12 bodů a vytvořili si klíčový náskok.

"Tahle porážka je hodně mrzutá. V prvním poločase to bylo vyrovnané jak herně, tak na body. Přestože jsme nehráli dobře, drželi jsme s Prostějovem krok. Špatně jsme začali ve třetí čtvrtině, kdy nám díky trojkám odskočili o více bodů," řekl americký trenér USK Ken Scalabroni.

Stejně jasně dominoval druhý tým tabulky Pardubice v utkání s Jindřichovým Hradcem 88:65, třetí Ostrava dnes měla volno. Šestý Kolín zakončil základní část výhrou o pět bodů nad Svitavami (85:80).

Basketbalová Mattoni liga mužů - 25. kolo:
Kolín - Svitavy 85:80 (17:21, 41:35, 58:60)
Nejvíce bodů: Machač 21, Zuzák 20, Bolds 15, Field 11 - Deloach 20, Jelínek 18, Macela 14, Mróz 12. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Večeřa. Trestné hody: 17/13 - 14/13. Fauly: 18:20. Trojky: 6:7.
Opava - Ústí nad Labem 68:76 (25:17, 36:38, 49:48)
Nejvíce bodů: Blažek 24, Sokolovský 13, Strnisko 8 - Reese 25, Pištěcký, Lewandowski a McFadden po 12. Rozhodčí: Macela, Matějek, Baudyš. Trestné hody: 32/24 - 32/22. Fauly 29:27. Trojky: 4:8.
Pardubice - Jindřichův Hradec 88:65 (32:17, 50:38, 64:55)
Nejvíce bodů: Muirhead 22, Nelson 15, Žabas 14, Bohačík 11 - Tomanec 22, Venta 12, Pavlík 11. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek. Trestné hody: 19/16 - 10/6. Fauly: 16:23. Trojky: 10:5.
Prostějov - USK Praha 94:76 (23:19, 40:40, 64:56)
Nejvíce bodů: Pandula 20, Marko a Švrdlík po 14, Slezák 13, Prášil 12, Kohout 11, Bratčenko 10 - Meno 29, Šotnar 13, Slavík 12. Trestné hody: 23/11 - 17/13. Fauly: 19/22. Trojky: 9:5.