Welsch pomohl Bostonu k výhře 9 body

Český basketbalista Jiří Welsch opět nastoupil v základní sestavě Bostonu a devíti body pomohl k výhře nad Milwaukee 101:100. Nejlepší hráčem domácích byl Paul Pierce, který nastřílel 23 bodů. Nezastavila ho ani krátká roztržka s koučem Riversem, který ho před koncem utkání střídal. Jiří Welsch odehrál třiadvacet minut.

Pierce se rozčílil poté, co kouč 4,5 minuty před koncem místo něj poslal právě Welsche. Během následujícího time-outu došlo k divoké výměně názorů, po které Rivers poslal Pierce zpět do hry. Ten se mu okamžitě odvděčil důležitým košem, jímž zvýšil vedení Celtics na 97:93.

Po zápase Rivers uvedl, že byl zklamaný Piercovým nasazením při přechodu do rychlých brejků. Pierce po zápase událost nekomentoval.

Nedařilo se basketbalistům New Jersey, které Washington limitoval k pouhým dvaceti košům z pole, což je historicky nejslabší výkon Nets. Nedařilo se také New Orleans, které prohrálo se Sacramentem 81:94. Hornets doplatili na rozsáhlou marodku, postrádali tři hráče základního kádru.

Druhé výhry v ročníku se dočkali v Chicagu, které porazilo Los Angeles Lakers. Hostuům nepomohl ani skvělý výkon Kobeho Bryanta v závěrečné čtvrtině, kdy byl k nezastavení. Nastřílel 14 bodů, polovinu svého celkového výkonu.

Ve formě je Phoenix, který vyhrál devátý zápas v řadě a dokázal ubránit LeBrona Jamese. Mladá hvězda soutěže nastřílela jen 15 bodů.

Boston - Milwaukee 101:100
Nejvíce bodů: Pierce 23 - Redd 23
Nejvíce doskoků: Blount 16 - Mason 8
Nejvíce asistencí:Payton 6 - Williams 8
Orlando - Toronto 129:108
Nejvíce bodů: Francis 23 - Carter 21
Nejvíce doskoků: Howard 20 - Woods 7
Nejvíce asistencí: Francis 9 - Alston 6