Washington - New York 106:96Washington bez Veselého zaskočil v NBA favorizované New York Knicks

Washington

Basketbalisté Washingtonu bez Jana Veselého, který se potřetí za poslední čtyři zápasy nevešel do sestavy, díky výborné poslední čtvrtině překvapivě porazili New York Knicks 106:96. Jedenáctou výhru za sebou si připsal vedoucí tým NBA San Antonio, které zvítězilo v Minnesotě 104:94.

Amare Stoudemire (vpředu) z New York Knicks bojuje o míč s Johnem Wallem z Washingtonu.

Basketbalisté Washingtonu potvrdili, že umí zaskočit favorizované týmy. Už popáté v sezóně porazili tým, který byl právě lídrem divize. Knicks přišli o pětizápasovou vítěznou šňůru. Wizards o své výhře rozhodli v poslední čtvrtině, kterou ovládli 36:23, když v ní stříleli s úspěšností 68 procent.

"Mysleli jsme si, že se tu jen ukážeme a odvezeme si vítězství, což se nestalo. Bylo to celkově hrozné i z mojí strany. Musíme být lepší," řekl po utkání trenér Knicks Mike Woodson.

Do dvouciferných čísel se dostalo hned šest hráčů Wizards, které vedl John Wall s 21 body a 9 asistencemi. Trevor Ariza přidal 20 a Martell Webster 19 bodů, oba trefili po pěti trojkách. Knicks nestačilo 31 bodů Carmela Anthonyho.

San Antonio odstartovalo vítězně svůj únorový výjezd, během kterého sehraje hned devět utkání na hřištích soupeřů za sebou. Spurs zvítězit v Minnesotě i bez zraněného Tima Duncana a Manu Ginobiliho. K výhře je dovedl Tony Parker s 31 body a 8 asistencemi. Osobní rekord 28 bodů zaznamenal Daniel Green, jenž trefil osm z 12 trojkových pokusů.

Miami porazilo Houston 114:108. Obhájci titulu vedli ve druhé půl až o 17 bodů, ale Houstonu se podařilo stáhnout na 104:101 pro domácí. Koncovku si však Miami pohlídalo. Střelcem utkání byl hostující James Harden s 36 body. V dresu Heat nastřílel 32 bodů LeBron James, o bod méně přidal Dwyane Wade.

Už pošesté v řadě zvítězil Boston bez svého zraněného rozehrávače Rajona Ronda. Celtics v poslední čtvrtině v Torontu dohnali desetibodové manko a vyhráli 99:95. Boston vedl s 27 body a 10 doskoky Kevin Garnett, velký podíl na výhře měl i náhradník Leandro Barbosa, který v poslední čtvrtině nastřílel 12 bodů.

4. Portland49252451,0
5. Minnesota46182839,1