Basketbalistky USK vyhrály základní část ligy

Basketbalistky mistrovského USK Praha vyhrály základní část ligy. V posledním kole zvítězily na palubovce třetího Hradce Králové 74:67 a uhájily první místo o bod před IMOSem Brno. Ten ve 22. dějství vyhrál městské derby nad domácím Valosunem 77:58.

Kia Vaughnová z USK bojuje v Eurolize s obranou Mondeville.

USK po středečním postupu v Evropské lize potvrzoval v prvním poločase roli favorita, ve druhé čtvrtině utekl až na 20 bodů a v hlavní přestávce měl k dobru 16. Ve třetím období ale svěřenkyně Natálie Hejkové daly pouhých deset bodů a v úvodu poslední části už byl rozdíl jen tříbodový (53:56). I díky důležitým trojkám Vítečkové a Kateřiny Elhotové ale USK zvrat nepřipustil.

V brněnském derby IMOS prohrával ve 13. minutě už o 17 bodů (13:30). Následující úsek hry na přelomu poločasů ale vyhrál v poměru 32:4 a překvapení se rovněž nekonalo.

V neděli zakončí základní část dva zápasy včetně duelu Slovanka - Karlovy Vary, ve kterém se rozhodne o zbývajícím účastníkovi skupiny A2, a tedy účastníkovi play off.