Budějovičtí volejbalisté porazili Liberec a ztrácí jen bod

České Budějovice

Volejbalovou bitvu dvou nejlepších týmů extraligy vyhrály České Budějovice. Na domácí palubovce před 1500 diváky Jihočeši porazili Liberec 3:1 a snížili jeho náskok v čele tabulky na jediný bod. Oba soupeři se už v pondělí utkají v semifinále Českého poháru v Mladé Boleslavi.

Zleva Tomáš Fila z Jihostroje a Marko Ivovič z Ankary.

Hosté přicestovali na jih Čech po strastiplném putování pohárovou Evropou a po cestě z Tel Avivu, kde si zajistili semifinále Vyzývacího poháru. Úspěšné výsledky jim zvedly sebevědomí a také v Českých Budějovicích vyhráli první set.

Dukla zvládla lépe i úvod druhé sady, jenže pak domácí trenér Jan Svoboda promíchal sestavu, poslal na hřiště nahrávače Habra a univerzála Kriška, který odehrál nejlepší zápas v sezoně. Nad sítí kraloval i smečař Fila a střídat začal liberecký trenér Michal Nekola. Rozjeté Jihočechy ale už hosté nezastavili a prohráli podruhé v extraligovém ročníku.

"První set jsme prohráli na příjmu, pak se otočily karty. Zápas na pohárové semifinále nebude mít vliv, v Mladé Boleslavi se začne nový zápas," řekl Svoboda. "Bylo to hodně o servisu. Dařil se nám do půlky druhého setu, pak jsem začali kazit, domácí útočili lehčeji a bohužel soupeř přitlačil, proto se zápas otočil. Únava z cestování náš výkon neovlivnila," uvedl Nekola.

Liberecký kouč věří, že pohárový zápas dopadne obráceně, protože České Budějovice v pondělí nebudou mít výhodu tradičně bouřlivého domácího prostředí.