Washington - Toronto 88:96Wizzards bez Veselého na Toronto nestačili, hrdinou dne Johnson z Nets

Washington

Už třetí zápas v řadě zůstal český basketbalista Jan Veselý sedět na lavičce Wahingtonu a jeho tým na domácí palubovce prohrál s Torontem 88:96. Hrdinou dne se stal Joe Johnson z Brooklyn Nets, když proti Milwaukee vybojoval prodloužení, které rozhodl vítěznou střelou.

Hrdinou dne se stal Joe Johnson (vpravo) z Brooklyn Nets, když proti Milwaukee vybojoval prodloužení, které rozhodl vítěznou střelou.

Toronto zakončilo druhou čtvrtinu zápasu s Washingtonem úsekem 16:6 a od té doby už neprohrávalo. Wizards se ještě v poslední čtvrtině přiblížili na pětibodový rozdíl, ale Raptors si páté vítězství za sebou pohlídali.

Utkání bylo zvláštní tím, že ve washingtonské areně se porouchala multifunkční kostka nad palubovkou, a tak se hrálo s časomírou umístěnou na stolku zapisovatelů.

Jako na střední škole

"Připadal jsem si zase jako na střední škole. Myslel jsem, že jsme udělali přestupek 24 vteřin, nemohl jsem ty hodiny ani najít," řekl DeMar DeRozan, s 24 body nejlepší střelec Raptors.

Wizards vedl s 25 body Bradley Beal. Vůbec se nedařilo Johnu Wallovi, který proměnil jediný z 12 pokusů z pole a sedmkrát ztratil míč. Vedle Veselého se nedostal do hry ani na druhý nejlepší střelec Wizards Jordan Crawford, jehož jméno několikrát vyvolávali domácí fanoušci. Crawford jim po utkání hodil dres, ale s novináři se odmítl bavit.

Brooklyn porazil Milwaukee 113:111 po prodloužení. Hvězda utkání Johnson nejdříve vyrovnal trojkou 1,3 vteřiny před koncem normální hrací doby na 105:105 a v prodloužení rozhodl střelou se závěrečným klaksonem o prvním vítězství Nets nad Bucks od roku 2009.

Warriors prohráli pošesté v řadě

Golden State Warriors prohráli pošesté v řadě, když nestačili na Utah 101:115. Domácí ani jednou neprohrávali a o svém vítězství rozhodli ve třetí čtvrtině šňůrou 15:4. Vítěze vedl s 24 body Al Jefferson, o kterém se spekuluje, že by mohl být vyměněn před čtvrteční uzávěrkou přestupů. Stejná možnost se týká i Paula Millsapa, který zaznamenal 14 bodů a 9 asistencí. Warriors nestačilo 29 bodů Stephena Curryho.

San Antonio porazilo Sacramento 108:102 a upevnilo si pozici nejlepšího týmu soutěže. Spurs ke čtvrté výhře v řadě dovedl francouzský rozehrávač Tony Parker 30 body a 11 asistencemi.