Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Veselý vysedává ve Washingtonu na lavičce, přesto si nestěžuje

20. února 2013 10:21 - Washington

Jediný český basketbalista v NBA Jan Veselý neprožívá nejlepší období. V jedenácti z posledních patnácti zápasů Washingtonu neodehrál ani minutu, přesto si ale šestý hráč draftu zámořské soutěže z roku 2011 na svou roli v týmu Wizards nestěžuje.

 

H. Rumph Jr., ČTK/AP

"Snažím se být užitečný bez ohledu na to, jestli hraju, nebo jsem na lavičce. Tvrdě pracuji každý den, a když nastoupím, chci odvést to nejlepší," citoval dvaadvacetiletého Veselého server deníku Washington Post. "Minulá sezóna nebyla dobrá a ani tuhle jsme nezačali dobře, takže mám radost, že teď vyhráváme," dodal.

Trenér: Jeho chvíle přijde

Veselý, který ve své druhé sezóně v NBA zatím v průměru nasbíral 2,6 bodu a 2,4 doskoku na zápas, podobně černou sérii zažil už loni v prosinci. Poté ale následovala šňůra čtrnácti zápasů, v nichž nastoupil. Trenér Randy Wittman je proto přesvědčen, že chvíle českého hráče znovu přijde.

"Je důležité, aby byl připraven. Musí mi ukázat, že když se mu nedaří, tak s tím bojuje. Že pracuje, nevzdává se a nelituje se. To chci vidět," prohlásil kouč. "Všichni víme, že ti, co nehrají, výhledově dostanou šanci. Pak se ukáže, jak to zvládli. Jestli na to byli připravení, nebo ne," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty