Houston - Oklahoma 122:119Harden si vylepšil rekord a pomohl Rockets otočit zápas

Basketbalista James Harden si v NBA vylepšil osobní střelecký rekord na 46 bodů a pomohl Houstonu k výhře 122:119 nad Oklahomou. Ve šlágru Východní konference Indiana jednoznačně porazila New York 125:91.

James Harden byl tahounem Houstonu.

Houstonu se doma s Oklahomou povedlo otočit nepříznivý vývoj zápasu. Hosté vedli sedm minut před koncem 107:93, ale Rockets od té chvíle až do poslední minuty nenechali Oklahomu skórovat jinak než z trestných hodů a šňůrou 26:6 utkání zvrátili.

Harden proti svým bývalým spoluhráčům v poslední čtvrtině nastřílel 16 ze svých 46 bodů. Dobrým výkonem ho podpořil Jeremy Lin, jenž se dostal na 29 bodů a osm asistencí. Hosty vedl Russel Westbrook s 28 body a 10 doskoky, osobní rekord si na 28 bodů zlepšil Švýcar Thabo Sefolosha. Kevin Durant přidal svůj druhý triple-double v kariéře za 16 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí, ale zároveň se spolu s Westbrookem postaral o 12 z celkových 22 ztrát Thunder.

"To byl nejdivnější zápas, ve kterém jsem kdy nastoupil. Bylo těžké se soustředit, když nás opustili čtyři kamarádi těsně před utkáním," řekl po utkání domácí Chandler Parsons k tomu, že se půl hodiny před úvodním rozskokem Houston zbavil v rámci dvou přestupů hned čtyř hráčů (Patrick Patterson, Cole Aldrich, Tony Douglas a Marcus Morris).

Třetí celek Východní konference Indiana si vyšlápla na druhý New York Knicks. Pacers v utkání ani jednou neprohrávali a vedli až o 39 bodů. O vítězství Indiany rozhodla již druhá čtvrtina, kterou domácí ovládli 44:26. Pacers se dařilo, na co sáhli, stříleli s úspěšností 53 procent a ve třetí čtvrtině dokonce zaznamenali tři trojky s faulem. Naopak úspěšnost Knicks se vyšplhala jen na 34 procent.

Lakers vedl Howard

Los Angeles Lakers dokázali zvítězit ve svém prvním utkání po úmrtí dlouholetého majitele týmu Jerryho Busse. Lakers porazili Boston Celtics 113:99. Vítěze vedl Dwight Howard s 24 body a 12 doskoky, do dvouciferných čísel se dostalo dalších šest hráčů Lakers. V dresu Celtics nastřílel Paul Pierce 26 bodů.

Kyrie Irving dovedl Cleveland k výhře 105:100 nad New Orleans. V posledních sedmi minutách utkání nastřílel 20 ze svých 35 bodů.

Po šesti prohrách se dočkalo vítězství Golden State, které porazilo Phoenix 108:98.