Volejbalisté Liberce dál drží těsný náskok před Budějovicemi

Po vítězství v Českém poháru drží liberečtí volejbalisté i první příčku v extralize. V domácím prostředí opět nedovolili překvapení a porazili Brno 3:1. Nyní čeká Duklu náročný týden. Už 27. února hraje první zápas semifinále Vyzývacího poháru v italské Piacenze, odvetu v Liberci bude hostit hned v sobotu 2. března.

Severočeši dál vedou extraligu o bod před Českými Budějovicemi, které ztratily v Havířově úvodní set, ale pak potvrdily roli favorita. Druhou sadu vyhráli obhájci titulu těsně 25:23, ale pak už dominovali.

"Začali jsme vlažně a domácí nás od začátku tlačili dobrým servisem. Druhý set jsme si vybojovali až v koncovce. Další sety byly z naší strany už v pořádku," řekl kouč Jihostroje Jan Svoboda. "Dva sety jsme favorita trápili. Potom se naše hra odvíjela od horší přihrávky. S takovým soupeřem musíme hrát celé utkání naplno," uvedl kapitán Havířova Radomír Neusser.

Třetí Příbram vyhrála v Odoleně Vodě snadno 3:0, zato čtvrtý Zlín svedl s Ostravou pětisetovou bitvu. Hosté si zajistili alespoň bod výhrou 30:28 ve čtvrté sadě.

Uniqa extraliga volejbalistů - 19. kolo:
Havířov - České Budějovice 1:3 (21, -23, -12, -14)
Nejvíce bodů: Kramar 18, Hukel 14, Kotas 9 - Novotný 16, Rojas 11, Mach 10.
Zlín - Ostrava 3:2 (-18, 21, 22, -28, 10)
Nejvíce bodů: Čechmánek 21, Kostoláni 16, Kolář a Navláčil po 14 - Michalovič 28, Mauler 20, Fořt 15, Wolff a Široký po 11.
Liberec - Brno 3:1 (-23, 15, 19, 22)
Nejvíce bodů: Hadrava 20, Kaminski a Hýský po 18 - Katona 17, Mlčuch 13, Kuliha 11.
Odolena Voda - Příbram 0:3 (-20, -23, -19)
ČZU Praha - Benátky nad Jizerou 3:1 (-21, 19, 16, 18)
Utkání Ústí nad Labem - Staré Město bylo kvůli sněhové kalamitě odloženo na 28. února.