Volejbalistky Prostějova vedou extraligu již o jedenáct bodů

Volejbalistky Prostějova porazily v 23. kole extraligy Olomouc 3:0 a zvýšily svůj náskok v čele soutěže na 11 bodů. Druhý Olymp Praha zaváhal na hřišti Frýdku-Místku a prohrál 1:3.

Obhájkyně titulu sehrály v Olomouci nejvyrovnanější část zápasu ve třetím setu. Domácí hráčky se díky sedmibodové šňůře při podání Nachmilnerové ujaly vedení 14:11, vzápětí však oplatila sérií sedmi bodů Vincourová a svěřenkyně trenéra Miroslava Čady si už závěr zápasu pohlídaly.

Volejbalistky Olympu nevyužily ve čtvrtém setu šance na vyrovnání a promarnily dva setboly, Frýdek-Místek pak za stavu 27:26 proměnil pátý mečbol.

Uniqa extraliga volejbalistek - 23. kolo:
Skupina o 1.-5. místo:
Frýdek-Místek - Olymp Praha 3:1 (22, -17, 19, 26)
Nejvíce bodů: Kojdová 21, Závodná 12, Mukařovská a D. Pavelková po 10 - Mlejnková 23, Kvapilová 17, Mudrová 9.
Olomouc - Prostějov 0:3 (-19, -16, -22)
Nejvíce bodů: Rutarová 10, Vanžurová, Nachmilnerová a Tinklová 8 - Soaresová 15, Kossanyiová 10, Assisová 9.