Rubriky:

Míčové sporty

Střelecký výpadek připravil házenkářky o vítězství

9. prosince 2004 19:30 - DEBRECÍN

České házenkářky vstoupily do šestého evropského šampionátu prohrou 18:19 se Španělskem. V úvodním utkání skupiny A v maďarském Debrecínu přitom vedly v průběhu prvního poločasu už o deset branek a zdálo se, že kráčejí k jasné výhře nad pátým družstvem z olympijského turnaje, ale po přestávce bylo všechno jinak.

Na palubovce haly Fönix se sice první střelecky prosadila ze sedmimetrového hodu Alonsová, ale dvě branky Knytlové a po jedné Fabíkové s Flekovou znamenaly nečekaně snadné otočení skóre. Poté snížila kuriózní brankou přes celé hřiště brankářka Lopezová, ovšem to bylo na dalších patnáct minut vše, co český celek házenkářkám z Pyrenejského poloostrova povolil. Neomylnou ruku po rychlých protiútocích měla Knytlová a hlavně její zásluhou zvýšil český výběr až na desetibrankový rozdíl 12:2.

Španělky působily hodně malátně, chyběl jim pohyb a ani jejich důrazná vysunutá obrana nečinila svěřenkyním trenéra Lubomíra Krejčíře potíže. Základ vysokého vedení však položila hlavně vynikající obranná hra a kvalitní výkon brankářky Ajglové, která v tomto souboji jako by chtěla dát zapomenout na absenci zraněné dlouholeté opory Černé. Její procento úspěšnosti za úvodních třicet minut bylo úctyhodných 57 procent.

První zákrok si připsala i osmnáctiletá Selicharová, která přišla na jeden sedmimetrový hod a byla úspěšná. Až v samém závěru poločasu české hráčky trochu polevily a soupeřky čtyřmi góly zkorigovaly ztrátu.

Těžko pochopitelný útlum českých hráček však pokračoval i přestávce a celek čekal třináct minut, než se podeváté v zápase trefila Knytlová. Ani soupeřky ale v ofenzivě jistotou a přesností neoplývaly, a tak za dvanáct minut viděli diváci pouhé dvě branky za zády Ajglové. Družstvo však v těch chvílích podržela druhá gólmanka Selicharová, která chodila jen sedmičky a tři další pokusy Španělek zneškodnila.

Španělky snížily v 46. minutě až na rozdíl dvou branek a ze souboje se stalo drama, především ale vinou špatné hry českých házenkářek. Poprvé se trefila Válová, ale když poté neuspěla při sedmičce do té doby jistá Knytlová, Španělky vycítily šanci. Za další tři minuty dokázaly vyrovnat a pět minut před koncem se po brance Oncinaové dostaly do vedení.

Fabíková ještě vyrovnala, ale po další neproměněné sedmičce Zámorské bylo jasné, že české hráčky jsou zcela psychicky na dně. Když v posledních sekundách skončila za stavu 18:19 střela Šaškové nad břevnem, mohly se radovat Španělky ze dvou bodů, ve které v průběhu souboje asi moc nedoufaly.

Druhý zápas ve skupině A sehrají české házenkářky v sobotu od 17:00 proti Ukrajině.

ČR - Španělsko 18:19 (12:6)
Rozhodčí: Ehrmannová, Künzigová (obě Něm.). Sedmimetrové hody: 6/4 - 8/4. Vyloučení: 6:1. Diváci: 1200.
ČR: Ajglová, Selicharová - Zámorská, Fabíková 5, Kysučanová, Knytlová 9/3, Roubínková, Fischerová, Šašková, Fleková 3/1, Arnošová, Válová 1, Jonášová, Simerská.
Španělsko: V. Lopezová 1, Sanchezová - Garciaová 2, Parejaová, H. Lopezová, Moralesová, Mangueová 4/3, Aguilarová 2, Guerolaová, Alonsová 1/1, Ortuňová 4, Fernandezová, Cuadraová 2, Oncinaová 3.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty