Vedoucí házenkáři Jičína uhájil těsnou výhru ve Frýdku-Místku

Házenkáři Jičína potvrdili v 19. kole své vedení v extraligové tabulce vítězstvím 30:29 ve Frýdku-Místku. O výhru se však musel favorit strachovat do posledních sekund.

Jičín si ve vyrovnaném utkání udržoval mírný náskok, nicméně nedokázal domácím odskočit na výraznější rozdíl. Frýdek snížil na začátku poslední minuty na rozdíl bodu a sahal po remíze. Hostující trenér si ale vzal oddechový čas, své svěřence zkoncentroval a Jičínští v dramatickém závěru oba body uhájili.

Remízou skončil duel Přerova se Zubřím. Domácím se povedlo v 59. minutě vyrovnat a následovalo drama závěrečných desítek sekund. Poslední minutu otevřel brankou Bechný, pak byl ale vyloučen Šlachta a ze sedmičky vyrovnal svým devátým gólem v zápase přerovský Hradil. Hosté se nechtěli s remízou spokojit, ale na výsledku 26:26 se nic nezměnilo.

Extraliga házenkářů - 19. kolo:
Přerov - Zubří 26:26 (15:14)
Nejvíce branek: Hradil 9/4, Kavka 5, Pernička 4/1 - Bechný 5/2, Aspridis a Randýsek oba 4. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2. Diváci: 184.
Frýdek-Místek - Jičín 29:30 (16:18)
Nejvíce branek: Hes 7/3, Kichner 6, Strack 5 - Babák 6, Král 5/2, Vocásek. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/2. Vyloučení: 4:6. ČK: Dyba (Frýdek-Místek). Diváci: 245.