Boston prohrál v NBA potřetí v řadě

Basketbalisté Bostonu prohráli v zámořské NBA třetí zápas za sebou. Na palubovce Portlandu přitom ještě těsně před koncem vedli, Shareef Abdur-Rahim ale v poslední vteřině proměnil tříbodový pokus a zajistil domácím vítězství 89:87. Jiří Welsch strávil na hřišti v dresu Celtics 21 minut a dal osm bodů.

Necelých pět minut před koncem předvedl Welsch vydařenou akci, když soupeři sebral míč a úspěšným dvoubodovým pokusem dostal Boston do vedení 81:80. Dlouho se pak zdálo, že Celtics už vítězství udrží.

Ještě půl minuty před závěrečnou sirénou vedli hosté 87:84, Zach Randolph ale dvěma trestnými hody snížil na rozdíl jediného bodu a Boston pak vlastní chybou nabídl soupeři šanci na zvrat. Gary Payton s Paulem Piercem nedokázali v časovém limitu vystřelit a pět vteřin před koncem tak získal míč Portland. Abdur-Rahim z dálky nezaváhal.

Ještě dramatičtější koncovku s galapředstavením Tracyho McGradyho viděli fanoušci v Houstonu. Domácí minutu před koncem prohrávali se San Antoniem o deset bodů, pak však začal úřadovat McGrady. V závěrečných 35 vteřinách proměnil čtyři tříbodové pokusy, poslední 1,7 vteřiny před sirénou, a Houston zvítězil 81:80.

"Chtěl jsem využít své šance. Cítil jsem, že všechno, na co sáhnu, skončí v koši. Obroučka se zdála být tak velká," řekl po utkání spokojený McGrady, po jehož poslední střele hala na moment oněměla úžasem. Celkem si do statistiky připsal 33 bodů a osm doskoků.

San Antonio tak utrpělo druhou smolnou porážku v řadě. O den dříve těsně podlehlo ve výborné formě hrajícímu Seattlu. Ten dnes potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže a v Dallasu zvítězil 107:102.

1. Seattle2017385,0
2. Minnesota1812666,7