Boston sebral Seattlu domácí neporazitelnost

NEW YORK

Basketbalisté Seattlu přišli o domácí neporazitelnost v letošní sezóně NBA. V sobotním utkání podlehli Bostonu, k jehož vítězství 98:84 přispěl devíti body, šesti asistencemi a čtyřmi doskoky Jiří Welsch. Seattle, jenž vyhrál všech devět předchozích zápasů na vlastní palubovce, přišel o pozici nejlepšího týmu soutěže, o kterou se dělil s Phoenixem.

Basketbalisté Seattlu už nejsou doma neporazitelní.

Dvaadvacet bodů nastřílel v dresu Bostonu Paul Pierce, jen o bod méně dal svému bývalému klubu Gary Payton, kterého fanoušci Seattlu přivítali ovacemi. "Podle mě jsou pořád skvělí a doufám, že si to samé myslí oni o mně," žertoval šestatřicetiletý veterán, jenž za SuperSonics odehrál téměř třináct sezon a drží řadu klubových rekordů.

V losangeleském derby se blýskl Kobe Bryant, jenž se 37 body a deseti doskoky zasloužil o vítězství Lakers 89:87. Diváci ve vyprodané hale, o niž se oba týmy dělí, v poslední čtvrtině bouřlivě vyvolávali jeho jméno. "Rád hraju tam, kde je to nabité energií," pochvaloval si Bryant. Zápas byl většinu času vyrovnaný, v závěru Lakers díky Bryantovi získali náskok devíti bodů. Clippers však ztrátu stáhli a měli šanci vyrovnat, ale pokus Coreyho Maggetta vypadl z koše.

Další bídný střelecký výkon předvedli obhájci titulu z Detroitu, kteří po páteční domácí porážce s Atlantou podlehli tentokrát v Memphisu 68:72. Ještě necelých dvacet sekund bylo skóre vyrovnané 68:68, ale pak Shane Battier proměnil čtyři trestné hody a rozhodl. "V zápase jsem střílel hrozně a říkal jsem si: teď to musím dát," uvedl Battier. Memphis dokázal Pistons porazit poprvé po šesti zápasech.

Prestižní duel Indiany se Sacramentem dospěl do prodloužení, v němž hosté vybojovali vítězství 97:92. Velký podíl na něm měl Chris Webber, jenž dal 26 bodů a doskočil deset míčů. "Nutili nás k rychlé střelbě a občas jsme hráli trochu sobecky. Musíme podávat vyrovnanější výkony, abychom byli tam, kde chceme být," prohlásil kriticky Webber. Utkání definitivně zlomil Brad Miller, jenž v závěrečných devíti sekundách prodloužení dal čtyři trestné hody.

Poslední tým Centrální divize Chicago zaskočil Minnesotu, nad kterou vedl až o 24 bodů a nakonec zvítězil 99:88. Osobním střeleckým rekordem v podobě 31 bodů k výhře přispěl nováček Ben Gordon.

1. Seattle2117481,0
2. Minnesota2013765,0