Liberec - Piacenza 0:3Volejbalisté Liberce nestačili na Piacenzu a o Vyzývací pohár hrát nebudou

Liberec

Zkušená Piacenza byla nad síly volejbalistů Dukly Liberec a po druhé semifinálové porážce o Vyzývací pohár hrát nebudou. Svěřenci Michala Nekoly ve středu v Itálii prohráli 0:3 a ani v domácí odvetě se jim nepovedlo vyhrát set. Italský klub se ve finále utká s ruskou Ufou, zápas o třetí místo se nehraje.

Piacenza patří k nejlepším celkům Evropy a je největším favoritem na zisk evropské trofeje. V kádru má mistry světa, olympijské medailisty i opory dalších reprezentací včetně slovenského smečaře Ogurčáka, bývalého mistra české extraligy s Kladnem. Liberečtí hráči ji nezaskočili ani doma a prohráli po setech 14:25, 20:25 a 13:25.

Dukla před třemi lety ve stejné soutěži skončila čtvrtá, tehdy se však hrál závěrečný turnaj Final Four. Už sám postup do semifinále byl pro severočeský klub velkým úspěchem, stejně jako nedávný zisk Českého poháru. Nyní už se soustředí na ligový titul, tabulku zatím vede.

Semifinále Vyzývacího poháru volejbalistů, odvety:
Dukla Liberec - Copra Piacenza 0:3 (-14, -20, -13)
Rozhodčí: Mitev (Bulh.), Lungu (Rum.). Čas: 64 min. Diváci: 2000. První zápas 0:3, postoupila Piacenza.
Sestavy a body:
Liberec: Kaminski 1, Hadrava 4, Hýský 5, Staněk 7, Řezníček 2, Správka 3, libero Kopáček - Burrow 5, Zajíček, Vodvárka 1, Demar.
Piacenza: Papi 7, Holt 15, Fei 11, Zlatanov 13, Simon 6, De Cecco 2, libero Marra - Tencati, Corvetta, Vettori 2, Ogurčák.
Bydhošť - Ufa 3:2 (18, -21, -22, 21, 12), zlatý set 12:15, první zápas 1:3, postoupila Ufa.