Házenkáři Jičína porazili Plzeň a zvýšili vedení v lize

Souboj prvních dvou týmů v extralize házenkářů vyhrál Jičín nad Plzní 22:18 a zvýšil vedení v tabulce na tři body. Šlágr 20. kola přilákal do jičínské haly téměř tisícovku diváků a spokojenější byli domácí. Jejich klub si po vyrovnaném úvodu začal od 13. minuty budovat náskok, a když ve druhé půli od Plzně inkasoval jen šest branek, radoval se z důležité výhry.

Plzeň na druhém místě vyrovnané tabulky předstihla pražská Dukla po vítězství 29:23 nad Kopřivnicí. Kastner k tomu přispěl devíti trefami. Zázračný obrat předvedli v sobotu házenkáři Lovosic. Ačkoli s Frýdkem-Místkem prohrávali až o osm branek, ve druhé půli se rozjeli a dali 19 gólů. Díky nim nakonec urvali těsné vítězství 29:28.

Kontakt s horní šesticí týmů udrželi obhájci titulu ze Zubří díky výhře o tři góly nad Karvinou. Na osmém místě Zubří ztrácí na šestou Karvinou bod a je na tom stejně jako sedmé Brno.

Extraliga házenkářů - 20. kolo:
Lovosice - Frýdek-Místek 29:28 (10:18)
Nejvíce branek: Sýkora 7, Jonáš 6, Berka 4 - Hes 8/1, Kichner 6, Kalous a Hladký po 4. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 4/1 - 1/1. Vyloučení: 5:1. Diváci: 650.
Zubří - Karviná 29:26 (14:10)
Nejvíce branek: Trifunovič 9, Bechný 8/1, Randýsek a Václav po 3 - Petrovský 7, Chudoba 6, Vančo 5. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/1 - 4/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 900.
Jičín - Plzeň 22:18 (14:12)
Nejvíce branek: T. Babák 7/4, Vocásek 7, Král 4/2 - Horký 5, Vinkelhöfer 4/1, Tonar 4. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 10/6 - 5/1. Vyloučení: 4:8. ČK: 0:2. Diváci: 960.
Kopřivnice - Dukla Praha 23:29 (9:12)
Nejvíce branek: Gřes 6/2, Hojník 5/1, Střelec 4 - Kastner 9, Kotrč 7, Šůstek a Mráz po 2, Krupa 2/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/3 - 1/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 255.