Basketbalisté Nymburka prohráli ve VTB lize v Krasnojarsku

Krasnojarsk

Basketbalisté Nymburka prohráli v utkání VTB ligy 59:81 na palubovce souseda v tabulce Krasnojarsku. Českému mistrovi nevyšel zejména první poločas, v němž dal jen 28 bodů, ve druhé čtvrtině dokonce jen devět. Povedené třetí hrací období znamenalo jen snížení manka, v poslední části měl znovu navrch soupeř.

Basketbalista Jiří Welsch z Nymburka

Nymburk už v minulém kole přišel o šanci na účast v play off. Po jedenácté porážce v soutěži je dva zápasy před koncem v tabulce skupiny B osmý. Jeho ztráta na Krasnojarsk se zdvojnásobila na dva body.

Na Sibiři chyběli českému týmu zraněný Drew Naymick a z rodinných důvodů Radoslav Rančík. Nejlepšími střelci byli s dvanácti body Lukáš Palyza a s jedenácti Petr Benda. V domácím dresu dal 20 bodů Zabian Dowdell, Jerry Jefferson přidal 13 bodů a 16 doskoků.

Za týden Nymburk přivítá v pražské O2 areně slavný CSKA Moskva a soutěž zakončí 24. března v Minsku.

VTB liga basketbalistů, skupina B:
Jenisej Krasnojarsk - ČEZ Basketball Nymburk 81:59 (24:19, 46:28, 58:46)
Nejvíce bodů: Dowdell 20, Rizvič 15, Jefferson 13 - Palyza 12, Benda 11, Welsch a Efevberha po 9. Rozhodčí: Zaščuk (Ukr.), Ivaškov (Běl.), Maciulaitis (Lit.). Fauly: 16:17. Trestné hody: 10/6 - 12/9. Trojky: 7:6. Diváci: 1500.
Další výsledky: CSKA Moskva - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 83:56, Minsk 2006 - Žalgiris Kaunas 86:82, Neptunas Klajpeda - Ljubercy MO 88:97, VEF Riga - Nižnij Novgorod 87:89.
8.ČEZ Basketball Nymburk165111156:130121
9.Minsk 2006172151175:138819
10.Neptunas Klajpeda172151304:153419