Basketbalistky IMOSu Brno si zajistily druhé místo před play off

Brno

Po sérii tří ligových porážek basketbalistky IMOSu Brno zdolaly v předehrávce 4. kola nadstavbové části ve skupině A1 Hradec Králové 82:70 a zajistily si před play off druhé místo v tabulce.

Největší podíl na vítězství měla přesně střílející Pecková, která zaznamenala 31 bodů. Nahradila tak zraněnou Horákovou, která strávila na palubovce necelých sedm minut. Brněnská kapitánka má problémy s nataženým břišním svalem a zbytek zápasu proseděla na lavičce.

Brňanky si zajistily do poločasu náskok o 12 bodů. Soupeřky po změně stran srovnaly krok a v závěru zápasu snížily na rozdíl sedmi bodů. Chybami v rozehrávce se ale Hradec připravil o možnost zdramatizovat koncovku.

"Zbytečně jsme po změně stran ztratili koncentraci. Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou hrou soupeřek," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský. Jeho tým oplatil Hradci měsíc starou porážku o čtyři body.