Miami bez O'Neala, Boston přesto neuspěl

NEW YORK

Ani absence Shaquilla O'Neala v dresu Miami nepomohla v úterý basketbalistům Bostonu k vítězství. Celtics s Jiřím Welschem v sestavě na palubovce Heat sice nastříleli sto bodů, rozjetí domácí ale přidali o osm bodů navíc a mohli se tak radovat z dvacátého vítězství v sezóně.

Welsch nastoupil opět v základní sestavě a odehrál celkem třiatřicet minut. Bodově český univerzál vyšel víceméně naprázdno, do statistik si připsal po dvou bodech, doskocích i asistencích.

Zraněného O'Neala, jehož trápí natažené lýtko, dokonale zastoupil Dwayne Wade, jenž soupeři nasázel 33 bodů a 11 asistencí. "Ráno jsem přišel do haly a zjistil, že Shaq nebude hrát. Smutně tam seděl a povídá: 'Bude to na tobě'. Řekl jsem mu, že to je v pořádku," vyprávěl po utkání Wade.

Boston měl na Floridě šanci srovnat bilanci výher a porážek, po prohře s Miami má na kontě 11 výher a 13 porážek.

Kavalíři napravovali pověst

Cleveland o víkendu právě s Bostonem prohrál, v úterý si ovšem spravil chuť v duelu s Minnesotou. Kavalíři vyhráli 107:97, hlavní úlohu opět sehrál LeBron James, který přispěl 26 body a 12 doskoky.

Hostující Minnesotě nepomohl ani stejný bodový zisk nejužitečnějšího hráče minulé sezóny Keviona Garnetta, který sice dostal svůj tým v poslední čtvrtině do hry, nastartovaní domácí ale dovedli zápas do vítězného konce.

Charlotte - New Jersey 91:94
Nejvíc bodů: Rush 23 - Jefferson 28.
Nejvíc doskoků: Okafor 11 - Krstič 12.
Nejvíc asistencí: Hart 15 - Kidd 12.
Cleveland - Minnesota 107:97
Nejvíc bodů: James 26 - Garnett 26.
Nejvíc doskoků: Ilgauskas 9 - Garnett 13.
Nejvíc asistencí: James 12 - Cassell, Garnett 6.
New York - Dallas 94:123
Nejvíc bodů: Mohammed 14 - Howard 26.
Nejvíc doskoků: Mohammed 11 - Howard 16.
Nejvíc asistencí: Marbury 7 - Terry 7.
Miami - Boston 108:100
Nejvíc bodů: Wade 33 - Pierce 25.
Nejvíc doskoků: Haslem 17 - Jefferson 9.
Nejvíc asistencí: Wade 11 - LaFrentz, Payton, Pierce 3.
Sacramento - Washington 104:93
Nejvíc bodů: Stojakovič 26 - Arenas 22.
Nejvíc doskoků: Webber 10 - Jamison 8.
Nejvíc asistencí: Christie 9 - Hughes 7.
Los Angeles Clippers - New Orleans 100:91 pp
Nejvíc bodů: Simmons 30 - Wesley 22.
Nejvíc doskoků: Brand 13 - Andersen 18.
Nejvíc asistencí: Brunson 10 - Dickau 7.
1. Seattle2318578,3
2. Minnesota2415962,5